Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jaki olej do ADP 1.6 ? Ucieka olej na zewnątrz.


Chowix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam objawy lekkiego tykania w silniku, mówią że trzeba przejść na olej mineralny.

Jeżdżę na półsyntetyku Castrola i chciałbym przejść na mineralny 15w40 mineralny.

Czy to dobre rozwiązanie ? Bo po wymianie (mechanik wymieniał) uszczelki pokrywy (około 2ch miesięcy temu, uszczelka ~40zł) mam od strony filtra, olej.. i to dość sporo :/ Nie wiem jaka to może być przyczyna.. Chyba tak szybko uszczelka nie strzeliła ;/

Porobię zdjęcia jutro to wstawię do wątku. Olej jest tak jakby koło kolektora a uszczelką i skapuje na doł po różnych podzespołach. Wrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj na minerał bo będziesz miał szklanki do wyminay.

Co do wycieku to nie pomogę bo nie znam tego silnika, ale radzę wytrzeć wszystkie spocenia i obserwować ruchy przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostszy sposob uciszenia problemu. Wymiana oleju na gestszy.

powodem tykania moze byc ktoras szklanka. Wymiana na inny olej to jak to mowia leczenie syfa pudrem. Wytrzyj miejsca zabrudzone i obserwuj gdzie sie pojawia olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale hmm mnie się wydaje że po prostu źle założył tą uszczelkę tylko dziwne jest to że po 2ch miesiącach się odezwała.. :/

Gdzie jeszcze może uciekać olej ? (tylko nie mówcie że uszczelka pod głowicą.. Bo tym mnie straszą wszyscy :no:)

Hmm chce to tylko zatamować bo chodzi o to że w przyszłości chce silnik zmienić bo ten to tylko doprowadzi mnie do ruiny :)[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 23:30_________________________________________________A gęstszy to syntetyczny czy mineralny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jak ? Zastosować gęstszy czy mi kielichy zniszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal Castrola miałem podobny problem na Castrolu, olej mi znikał nie wiadomo gdzie, wlej mobila super S 10W40, albo lej mineralny 15W40 Mobila, te wszystkie problemy z olejami mineralnymi to tylko mity, oleje mineralne są teraz dużo lepsze i mają inny skład niż kiedyś ale większość ludzi niestety do tej pory nie może się przekonać do mineralnych oleji, ja wlałem do siebie mineralny i nie żałuje, silnik chodzi równo i co najważniejszy ciszej, nie nie martw się o szklanki jak pompe oleju masz dobrą to nic się im nie stanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś kto ma ten wyjątkowy silnik :decayed: Dziękuje za radę na pewno skorzystam :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...