Treść opublikowana przez Czaro_22
-
Spotkania na drodze
I tak skręcałem a było niedaleko wiec skorzystałem z wolnego bus pasa
-
Spotkania na drodze
To chyba mnie spotkałeś, pozdro
-
Spotkania na drodze
Dzisiaj około 17:30 srebrne A4 B6 ? widziane w osiedlu na ul.Leszno 22. Pozdro dla kierownika
-
Awaria
U mnie kupno silnika + robocizna zamknęła się w niecałym 1000 zł, silnik 650 zł + KW (około 150 zł) i 200 zł wziął mechanik za przekładkę W większości przypadków tych silników nie opłaca się naprawiać jak strzeli coś konkretnie bo koszt naprawy przewyższa koszty nowego(używanego) silnika.
-
Pojedyncze stuknięcie przy ruszaniu i hamowaniu
Po wielu nieudanych próbach diagnozy i dochodzenia co tak stuka, udało się dojść w końcu co to było i problem dopiero teraz został naprawiony, okazało się że winny był luźny wahacz (banan) jakimś cudem się odkręcił i podczas ruszania i hamowania się ruszał, luz był na tyle mały ze szarpiąc za wahacz ręką czy podważając łomem nic nie dało się wyczuć, ale na tyle duży ze walił przy hamowaniu/ruszaniu, spędziłem na stacji diagnostycznej z diagnostą 40 min na dochodzeniu skąd ten stukot dochodzi A magiel jak to magiel ma swój luz i też delikatnie puka ale to lewo prawo i póki co tego nie ruszam bo nie jest to uciążliwe.
-
Prośba o wasze głosy do konkursu na fb
Poszło
-
Pojedyncze stuknięcie przy ruszaniu i hamowaniu
O dzięki za info o tym nie pomyślałem Sory że dopiero teraz, ale okazało się że maglownica ma tak duży luz ze wali podczas ruszania i hamowania. Wiec sprawa zamknięta
-
Pojedyncze stuknięcie przy ruszaniu i hamowaniu
Cześć może ktoś was spotkał się z takim czymś i będzie wiedział na co patrzeć.... Do rzeczy, podczas gwałtownego ruszenia lub gwałtownego hamowania słychać pojedyncze głuche stuknięcie po prawej przedniej stronie, całe przednie zawieszenie jest nowe, wahacze, końcówki drążka, przeguby, jedyne co nie było ruszane to amortyzatory które są w dobry stanie. jedyne co przychodzi mi do głowy to poduszka amortyzatora i pytanie czy to może być to czy szukać przyczyny tego stukania gdzie indziej ?
-
Stuki z pod pokrywy zaworów na zimnym po odpaleniu
To nie jest normalne że coś stuka w silniku jak jest zimny, sam mam zalany Mobil 10w40 i nic nie stuka w silnika zaraz po odpaleniu, być może pompa oleju nie domaga i nie daje rady przepompować oleju jak jest gęsty. Warto ją sprawdzić.
-
Spotkania na drodze
Zaparkowane na ul.Spacerowej srebrne A4 B5 Avant WE..... z przyciemnionymi szybami, ramki klubowe. Pozdro dla kierownika
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Auto już zdrowe od jakiegoś czasu, silnik wymieniony i sprawuje się b.dobrze.
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla kierownika czarnego? A4 B6 OB XXXX klubowe ramki, widzianego w Warszawie na ul.Chocimskiej przed budynkiem Europlexu
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Rozkręcali go. Nie dysponuje taką gotówką żeby pakować 1.8T, prócz silnika trzeba by było wymienić skrzynie, sprzęgło, kompa i jeszcze pewnie parę rzeczy.
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Mechanik powiedział że nie opłaca się tego robić i lepiej kupić drugi silnik, bo jak by chciał remontować ten silnika to koszt mógł by wynieść około 2 tyś, pod warunkiem że tylko to się stało. A jeśli okazało by się ze pierścienie na tłokach się wysrały i jak by coś jeszcze do tego doszło to było by więcej.
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Świece siedzą dobrze tak jak powinny, przewody WN też. Wszystko się wyjaśniło, uszkodzeniu uległ wał korbowy (zrobiło się jajo) i do tego panewki, coś tam z korbowodem się też stało. Temat można zamknąć.
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Wywaliło olej po nocy jak odpaliłem samochód i od razu wyłączyłem silnik, ale patrząc na to, to panewka nie powinna stukać cały czas ? Tu u mnie na wolnych obrotach auto chodzi normalnie, jajca zaczynają się od 2-2,5 tyś. Czyli lepiej brać lawetę i nie ryzykować?
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Według "Licznika" około 250 tyś km, btw jeśli to panewka to można z tym jechać do warsztatu który jest oddalony około 30km ?
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Więc to raczej też nie łożysko bo dźwięk dochodzi z pod pokrywy zaworów.... Ale to nie zawory bo słychać to dopiero o 2.5 tys.... Nie mam bladego pojęcia co to jest Dwa filmy: Praca na niskich obrotach i na wysokich gdzie zaczyna się ten grzechot. https://www.youtube.com/watch?v=bVddmCWo8U8&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=zMOSDlo4yIo&feature=youtu.be
-
Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)
Cześć. Udało się rozwiązać poprzedni problem z tym jak wywaliło cały olej z silnika od tamtego czasu było wszystko, dzisiaj po odpaleniu auta okazało się że ma problem z utrzymaniem obrotów po czym gasł, odpaliłem go kilka razy i eureka udało się, zostawiłem go tak chwile żeby się rozgrzał po opadnięciu obrotów do tych 900 dałem mu jeszcze lekko gazu tak do 2, 2.5 tyś i usłyszałem dźwięk który możecie usłyszeć na filmie, za cholerę nie mam pojęcia co to może być, napinacz paska klinowego, napinacz paska rozrządu się rozlatuje ? Na wolnych obrotach chodzi równo i cicho i nie wydaje z siebie niepokojących dźwięków. https://www.youtube.com/watch?v=WhvzNHU-GaM
-
Wywaliło cały olej przez filtr oleju
Podziekował w weekend tam zerknę.
-
Wywaliło cały olej przez filtr oleju
Cześć, ostatnio spotkała mnie nie miła sytuacja po odpaleniu auta, silnika pracował nierówno po próbie wkręcenia go na obroty usłyszałem jakiś dziwny odgłos natychmiast wyłączyłem silnik i po otworzeniu maski ujrzałem że cała prawa strona (jak stoi się przed autem) jest w oleju a pod samochodem plama oleju, celem zlokalizowania wycieku odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego i zobaczyłem że filtr oleju jest aż czarny od oleju. I tutaj powstaje pytanie co mogło być przyczyną tak nagłego wycieku olej przez filtr ? Zapchana odma czy może sam filtr skończył swój żywot a może zupełnie coś innego o czym mogę nie mieć pojęcia? Silnik 1.6 ADP 97r
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla kierownika srebrnego A4 B6 WJ 5****A widzianego pod castoramą na Ul. Popularna w Wawie, klubowe ramy i wlepa na klapie
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla kierownika czarnej A4ki (B6 chyba) widzianego dzisiaj na dw. wschodnim o godzinie 12
-
Temperatura cieczy chłodzącej.
:hi:Mam problem ze swoim A4 1.6 ADP, dawno się nic nie psuło ale musiał nadejść ten czas ale do rzeczy, odpaliłem rano samochód przejechałem około 3km (temperatura na wskaźniku od płynu zdążyła powędrować do 90 stopni) i się zatrzymałem nie gasząc silnika po około 10 min takiego postoju z włączonym silnikiem wskazówka od temperatury płynu chłodniczego opadła maksymalnie do lewej ocb ? Czujnik temp płynu czy termostat ?
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla kierownika