Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z kierunkowskazami przyczepki


cingular

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zginęły mi kierkunki w przyczepce tzn. po podłączeniu przyczepki kierunki nie działają ani w przyczepce ani w samochodzie, po odłączeniu przyczepki w aucie działają normalnie. Temat ogarniał mój tato elektryk, który ma takie rzeczy w paluszku. Po sprawdzeniu całej instalacji doszliśmy do jakiegoś modułu w bagażniku w lewym boczku, w plastikowej puszece znajdowały się 4 przekaźniki na płytce. Po sprawdzeniu owej płytki okazało się, że jest ona najprawdopodniej uszkodzona. Teraz co to wogóle jest za moduł???? przekopałem neta ale ani schematu ani nawet nazwy tego nie ma a do naprawy chociaż ten schemacik by się przydał. Wogóle to rozglądałem się za używką ale nic takiego nie mogę nigdzie zanleźć. Jak nazywa się ten moduł????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moduł jest na pewno oryginalny? można kupić takie moduły z przekaźnikami właśnie do przyczepki ale myślę że spokojnie wystarczyło by podłączyć na krótko kierunki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niby można na krótko ale teraz jak się kiedyś przypadkowo zwarcie na przyczepce zrobi to może się skończyć zjaraną instalacją czego wolałbym uniknąć, stąd w tym module oddzielne para przekaźników jest na samochód i oddzielna na przyczepkę. Nie wiem czy to jest oryginał, ale nie potrzebnie zawęziłem poszukiwania do oryginału bo nie pomyślałem że to może być jakaś samoróbka. Zaraz przeszukam alledrogo w poszukiwaniu czegoś podobnego, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko weź pod uwagę, jak wiele samochodów jeździ z przyczepkami i instalacją zrobioną bez przekaźników i jakoś się nie palą :naughty: Po co sobie utrudniać życie? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dostęp do tej płytki to podaj mi jej numer to ci sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc urządzenie nie jest chyba ori audi bo tu żadnego znaczka na tym pudełku nie ma, widnieją jedynie napisy Anhangerblinkuberwachung 12v 321105. Ciężko będzie ze schematem do tego, więc pewnie podłączymy przyczepkę i samochód przez jedną parę przekaźników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez numeru nie sprawdzę ci w Etce co to za płytka schematów też żadnych nie mam,może ktoś inny coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 nie miały modułu do przyczepki, to jakiś wynalazek poprzedniego właściciela. Oryginalnie wiązka do gniazda przyczepki odchodzi od kabli idących do tylnych lamp, i nie ma tam żadnych przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobny problem, tylko właśnie to się topiło a nie kable na krótko :naughty:

http://forum.omegaklub.eu/showthread.php?s=0c7eb76593f311a6e2f3778c769e3a9f&t=50600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...