Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sterowanie centralnym / uszkodzona pompka


mpmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jest to moj pierwszy post na forum, reszte problemow rozwiazywalem z samego czytania

Autem jezdzi praktycznie zona, ostatnio troche ja i szlak mnie trafil bez centralnego z pilota

No i dzis postanowilem zamontowac: http://allegro.pl/sterownik-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-a8-tt-i1586547160.html

Podlaczenie pradu, swiatel itp ok. Jednak problem nastapil przy sterowaniu centralnym. W instrukcji od sprzedajacego wynikalo ze a4 b5 95r, sterowanie podlaczyc przez rozciecie zolto-niebieskiego - i rzeczywiscie pompka regagowala odglosem pompowania, jednak do zamkkow powietrze nie docieralo - nie zamykalo i nie otwieralo. Przewod ten rozcinalem na wysokosci lewego slupka. Jednak przekrecanie kluczyka w dalszym ciagu bez problemu - otwiera, zamyka wszystkie. Znalazlem gdzies na forum ze mozna sterowac jeszcze masa, na szaro-bialy, niebiesko-czerwony. Nie odlaczajac rozwiazania z wpieciem w zolto-niebieski, chwycilem kawalek przewodu od masy i do niebiesko czerwonego. Pompka cos tam ruszyla, drugi raz tez, proba na szaro-niebieski - cisza.

No i w tym momencie moj centralny odszedl z tego swiata. Nie reaguje na kluczyk itp. Bezpiecznik 6 sprawny

Po otworzeniu nadkola z pompka okazuje sie ze troche daje spalenizna. Nie widac jakis wiekszych spalen itp. Luty ktore byly przysniedziale i niepewne poprawilem. Niestety nic. Majac zasilacz 12v probowalem podlaczyc go do samego wirnika, niestety albo stety nie reaguje. Zapach spalenizny ciezko okreslic z ktorego dokladnie miejsca pochodzi. Najbardziej wydaje mi sie wlasnie ze to wirnik. Jutro sprawdze jeszcze czy przy przekreceniu kluczyka idzie samo napiecie na wirnik.

No wlasnie. Jak sterujecie centralnym?ktory przewod za to odpowiada i jak jest sterowany?zolto-niebieski - +12v -12v ciagle? Czy moze masa?

No i co teraz zrobic z pompka? szukac nowej uzywanej na jakims szrocie, czy probowac reanimowac? nie pamietam modelu, jedno wyjscie na wezyk. W srodku pod plytka wirnik, przekaznik i zolty zaworek(?). Widze ze nawet jak sie okaze ze to wirnik to na allegro jest w cenie pompki - co lepiej kupic?

No i jak ja juz kupie/zrobie to jak nie uwalic kolejnej? :)

Dzieki !

pd. bipniecia od oryginalnego tez nie slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podałeś 12V i masę na sam silniczek pompki , gdy była ona podpięta pod płytkę elektroniczna dwoma oryginalnymi kabelkami - to pozamiatane- spaliłeś elektronikę pompki. Jeśli odłączyłeś silniczek od płytki i podałeś masę i zasilanie , a silniczek nie ruszył - to jest spalony/ oczywiste. Powodem spalenia silniczka było uszkodzenie procka na płycie - powinien on wyłączyć pompke po ok 5-6 sekundach pracy, nawet jak nie zamkną się drzwi.Podaj nr pompki np 4A0 862 257... ? Może coś Ci pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer taki jak podales tyle ze j na koncu

bylem podmienic na inna pompke - nie pamietam numeru jaka i echo - to samo, nic

powiedz mi czy pompka jest wspola z alarmem czy nie?[br]Dopisany: 12 Maj 2011, 11:01_________________________________________________wiec napewno nie jest to wina pompki - 3 sztuki o tym samym symbolu trafilem

gdzies mam walniecie w instalacji, bo przestal dzialac alarm

czy vag moze cos pokazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm masz dokładany . Musisz niestety go wypiąć , spróbuj go odciąć od pompki / na pewno są dołączone kabelki nieoryginalne lub dokładana przejściówka kostki/. Problem z zamykaniem/otwieraniem zniknie. Potem zajrzyj do centralki. To jej wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie oto chodzi ze alarm mam fabryczny oryginalny audi

wlasnie sie dokopalem do niego, przy komputerze pod tylna kanapa -alarm-steuregerate - oznakowany symbolami audi

niestety zasilania na kostce ktora do niego dochodzi brak - zaden pin nie daje napiecia

wykopalem rowniez sterownik od kierowcy - na kostke ktora do niego dochodzi rowniez brak napiecia - dlatego nie dziala sterowanie drzwiami

ogolnie nie mam zasilenia na centralke alarmu i na central

ma ktos schemat chociaz samego centralnego? z ktroego miejsca jest zasilane, jakim kolorem?

chyba ze sa jeszcze gdzies ukryte bezpieczniki? wszystkie w samej desce sa sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...