Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z odpalaniem na benzynie. Pb + Lpg


mpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem na benzynie do tej pory żaden mechanik nie rozwiązał tego problemu.

Po jeździe na Lpg i odstawieniu auta na 2-3 godzinki auto ma problem z odpaleniem, odpali za 3-4 razem, poza tym dusi się, dławi, trzęsie i nie da rady wejść na obroty. trzeba odczekać kilkanaście minut żeby doszedł do siebie, nabrał temp. ale nadal nie jest idealnie. Jeżeli jeżdżę na Pb i odstawię go na 2-3 godzinki to nie ma aż takiego wielkiego problemu- w miarę jest ok. Jeżdżąc tylko na gazie jest super.

Komputer notorycznie pokazuje błąd sondy lambda (napięcie oraz skład mieszanki)-błąd sporadyczny. Niestety nie mam dokładnych kodów błędów. Bo wykasowaniu błędu nic się nie zmienia.

Do tej pory wymieniane było:

1. komplet przewodów

2. świece

3. kopułka

4. czyszczenie przepustnicy

5. oczywiście sonda lambda

6. złącze elastyczne w układzie wydechowym.

Macie może jeszcze jakieś pomysły, coś co mógłbym jeszcze zasugerować mechanikowi?

Audi A4, 1.6, 1996

Pb + Lpg sek. ESGI

Nie wiem jakie jest oznaczenie mojej wersji, nie mogę znaleźć w dowodzie. Jest to wersja z klimatronikiem, elekt. szyby przód, elekt. lusterka., nawet telefon.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może "elektrozawór"(nie pamiętam dokładnie jak on się nazywa) nie odcina Ci gazu od razu po zgaszeniu. Później jest tak jakby zalany gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej diagnozy jeszcze nie słyszałem. Da się sprawdzić ten elektrozawór czy konieczna wymiana i nadzieja, że to pomoże? :)[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 13:31_________________________________________________Wczoraj zauważyłem, że mam pękniętą odmę w 2 miejscach, dotknąłem ją palce i się praktycznie rozleciała. Czy to mogłoby być problemem? Uszkodzone miejsce zastąpiłem wężem ogrodowym na sztukę, dzisiaj spróbuję kupić nową w sklepie moto. załączam zdjęcie uszkodzenia.

20110513.jpg

Poza tym w trzech miejscach była nieszczelność gazu. dokręciłem opaski i jest ok.

Czy po tym należałoby zrobić znowu czyszczenie przepustnicy a później adaptację? Dajcie znać. Dzięki.[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 10:11_________________________________________________Odnawiam. Może jednak jeszcze ma ktoś jakieś propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz instalację gazową, błędy na vagu masz od źle wyregulowanej instalacji a problemy z odpaleniem na 80% powoduje wadliwy elektrozawór tak jak pisał kolega OOOO_A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz instalację gazową, błędy na vagu masz od źle wyregulowanej instalacji a problemy z odpaleniem na 80% powoduje wadliwy elektrozawór tak jak pisał kolega OOOO_A4

a ja obstawiam zbyt bogata mieszanke, zalewa ci gazem, po zgaszeniu zostaje w kolektorze duzo gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...