Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 i 1.8T] Problem z adaptacją przepustnicy Vag-com-em


szogun0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sobotę wyczyściłem sobie przepustnicę.

I w związku z tym powstał problem.

Żaden z 4 programów, których używam nie przeprowadza mi adaptacji przepustnicy.

Przepustnica jest OK, bo urządzenia typu KTS i inne testery potrafią to wykonać, jednak programy komputerowe nie wykonują adaptacji. Już drugi interfejs sobie z tym nie radzi.

Może po prostu po przełączeniu na kanale 098 na Ustawienia Podstawowe trzeba odczekać długi czas np 1 minutę, aby zaczęła się adaptacja :?:

Oczywiście wiem, że do adaptacji musi być odpowiednia temperatura silnika i brak błędów zapisanych w sterowniku. :wink:

Czy ktoś z was ma podobny problem z przeprowadzaniem adaptacji. Ile potrzeba czasu na przeprowadzenie tej operacji od momentu zatwierzenia procesu?

Dobrze, że można przeprowadzić automatyczną adaptację bez użycia przyrządów, bo auto by nie jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzeba czasu na przeprowadzenie tej operacji od momentu zatwierzenia procesu?

jesli wejdziesz w ustawienia pierwotne, pozniej kanal 98 - to cala abaptacja nie trwa wiecej niz 25-30 sekund. u mnie trwala ok 15s.

a na jakich programach robisz. mi na vwtool chodzi jak trzeba.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vwtool nie rusza. Pisze o braku możliwości przeprowadzenia.

VAG-Com 3.11 też nic.

Polski vag 2.1 to samo. :cry:

Jeśli już uda mi się włączyć opcję adaptacji w vwtool, to nic się nie dzieje, nie słychać przepustnicy, nie zmienia się wykres, cały czas lecą linie poziomo. Nie wiem co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej wersji nie sprawdzałem, ale jeśli tobie działa vwtool to i u mnie powinien.

Może po prostu byłem zbyt niecierpliwy i nie czekałem wystarczającej ilości czasu.

Chętnie zobaczyłbym proces adaptacji Vag-comem na takim silniku u kogoś.

Najlepiej 2 takie autka podstawić i robić jedno po drugim dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlaczysz adaptacje to odrazu widac wykres jak pojdzie w gore zaraz w dol a po ok 20 s. znowu do gory i koniec jak chcesz to moge jakis filmik zrobic albo naniesc czas na wykres

To może zapodaj filmik, bo mi po włączeniu nic się z wykresem nie dzieje, cay czas poziomo się przesuwa. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...