Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Woda w chłodnicy klimatyzacji.


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zdjętą chłodnicę z auta, przygotowałem ja do montażu i nabijania, jednak mojej żonie spodobały się szmatki, którymi były zabezpieczone że tak powiem "wejścia" do chłodnicy i w niewyjaśniony do tej pory sposób (nie chce się przyznać jak to zrobiła) do chłodnicy dostało się trochę wody :blink: ;( Panowie, czy dla tej chłodnicy jest jeszcze jakiś ratunek, czy można jej powiedzieć "pa pa" i szukać nowej? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, grunt to dobrze wysuszyć. Dobrze będzie na zmianę kilka razy przedmuchać i wygrzać na słoneczku. Lepiej się nie spieszyć zrobić to dokładnie, żeby później nie mieć większych problemów z całym układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słyszałem, że można spróbować przepłukać kilka razy denaturatem i suszyć, no ale według mnie to denat się łączy z wodą w jakimś tam stopniu, więc myślę, że to raczej niezbyt dobry pomysł? Generalnie wylałem wszystko co w niej było i na słoneczku leżała 4 dni, najwyżej potraktuję ją jeszcze opalarką z kilkunastu centymetrów, co by mieć pewność, że wszystko w środku odparowało i wyschło. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeszcze delikutaśnie wydmuchać sprężareczką jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest inny problem przy demontażu układu musisz wymienić osuszacz, bo nawet krótki czas nieszczelności, powoduje jego zapełnienie no i możesz zapomnieć o sprawnym układzie, nawet jak uratujesz chłodnicę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...