Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHL] Czujnik temperatury, problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam dwa pytania, pierwsze odnośnie czujnika temp. czujnik ma wtyczkę na 4 piny a kabelek co się podłącza do niego to też ma kostkę z 4 pinami i dodatkowo jeden kabelek na wsuwkę i u mnie jest on odłączony, czy tak ma być ?? czy trzeba go podłączyć z masą. :confused4: a drugie pytanie to jest odnośnie odpalania na ciepłym silniku, wiem że było nie raz poruszane na tym forum ale nic mi nie pomogło to co tu było pisane. Objawy mam takie, że na zimnym silniku wszystko elegancko chodzi a jak się już zagrzeje to szarpie (dusi) silnik przy ok 3000 obr/min, trudno go odpalić (tzn kręci około 5 sek.) i traci moc, a dzisiaj miałem taki przypadek że podczas jazdy zgasł i dwa razy zapaliła sie kontrolka od ciśnienia oleju i za cholerę nie mogłem odpalić go dopiero po pół godz. jak ostygł. wymienione przy nim było: rozrząd z pompą wody, kable WN, świece, czujnik temp. cieczy, i filtry pow., paliwa, oleju i kabinowy. niestety nie podpinałem do VAGa bo jeszcze go nie mam (jest w drodze, zamówiony). także czekam na wasze pomysły co to może być, co wymienić sondę lambda czy może to wina wtrysków :kwasny:

Opublikowano

witam mam dwa pytania, pierwsze odnośnie czujnika temp. czujnik ma wtyczkę na 4 piny a kabelek co się podłącza do niego to też ma kostkę z 4 pinami i dodatkowo jeden kabelek na wsuwkę i u mnie jest on odłączony, czy tak ma być ?? czy trzeba go podłączyć z masą. :confused4: a drugie pytanie to jest odnośnie odpalania na ciepłym silniku, wiem że było nie raz poruszane na tym forum ale nic mi nie pomogło to co tu było pisane. Objawy mam takie, że na zimnym silniku wszystko elegancko chodzi a jak się już zagrzeje to szarpie (dusi) silnik przy ok 3000 obr/min, trudno go odpalić (tzn kręci około 5 sek.) i traci moc, a dzisiaj miałem taki przypadek że podczas jazdy zgasł i dwa razy zapaliła sie kontrolka od ciśnienia oleju i za cholerę nie mogłem odpalić go dopiero po pół godz. jak ostygł. wymienione przy nim było: rozrząd z pompą wody, kable WN, świece, czujnik temp. cieczy, i filtry pow., paliwa, oleju i kabinowy. niestety nie podpinałem do VAGa bo jeszcze go nie mam (jest w drodze, zamówiony). także czekam na wasze pomysły co to może być, co wymienić sondę lambda czy może to wina wtrysków :kwasny:

czekaj spokojnie na vaga zobaczysz czy czujnik temp. dobrze dziala, zczytasz bledy dopier bedziesz dlubal

Opublikowano

czesc sluchaj mam ten sam problem i powiem tak ze jak odlaczysz ten czujnik autko powinno palic z dotyku, sprobuj :) do wymiany ten czujnik

[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 15:11_________________________________________________oryginalne czujniki temp wody byly z zoltmi opaskami pozniej zaczeli produkowac z niebieskimi (ale to jedno i to samo) num.seryjny czesci 357 919 501 A

[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 15:27_________________________________________________http://allegro.pl/czujnik-temperatury-vw-golf-seat-audi-oryginal-i1625813051.html

http://motoplatforma.com/index.php?p754,czujnik-temperatury-wody-elth-oryginal-6u0-919-501-b-357-919-501-a-ford-seat-skoda-vw informacja w tym temacie :)[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 15:29_________________________________________________http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=808010000&typ=11192&wsk=O&towkod=9FD7F5

i jeszcze tu :)

Opublikowano
  • Autor

....i dodatkowo jeden kabelek na wsuwkę i u mnie jest on odłączony, czy tak ma być ?? czy trzeba go podłączyć z masą. :confused4:

i co to za kabelek ?? :embarrassed:[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 00:11_________________________________________________

czesc sluchaj mam ten sam problem i powiem tak ze jak odlaczysz ten czujnik autko powinno palic z dotyku, sprobuj :) do wymiany ten czujnik

niestety odłączenie tego czujnika nic nie dało dalej ciężko sie odpala. po podpięciu do vaga - żadnych błędów, ale zauważyłem nową rzecz mianowicie jak osiągnie temp. to max obroty silnika to jest 5100 i nic więcej na zimnym tego nie ma

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.