Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nowy silniczek tylnej wycieraczki nie działa


barek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój stary silniczek umarł (zresztą w dziwny sposób - bo aż obudowa się rozsypała i wysunął się wirnik). W końcu kupiłem nowy silniczek Bosch'a. Wymieniłem i zadowolony przystąpiłem do testów. Nacisnąłem spryskiwanie tylnej szyby - Płyn pojawił się na szybie tak jak trzeba na środku pionowo bez zamiatania. Wycieraczka wykonała piękny ruch od prawej do lewej i z powrotem i.... na tym koniec. Pompka od płynu działa tzn słychać że pracuje ale nie podaje płynu na szybę a jak juz to jakby ciśnienia nie miała. Ze starym silnikiem nie było nawet nawet tego. Nie widać żadnych oznak że przewody są trafione - żadnych widocznych wycieków ani zapachu płynu w aucie.

Proszę o pomoc

barek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieki nie zawsze chyba widać. U mnie się odłączył wężyk pod osłoną przy nogach kierowcy i nie wiedziałem że leje się pod wykładzinę. Jak ją podniosłem to gąbka ociekała. I przy włączeniu spryskiwacza tylnego lało się pod samochód otworami z podłogi.

Może Ci płyn zalał elektronikę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój stary silniczek umarł (zresztą w dziwny sposób - bo aż obudowa się rozsypała i wysunął się wirnik). W końcu kupiłem nowy silniczek Bosch'a. Wymieniłem i zadowolony przystąpiłem do testów. Nacisnąłem spryskiwanie tylnej szyby - Płyn pojawił się na szybie tak jak trzeba na środku pionowo bez zamiatania. Wycieraczka wykonała piękny ruch od prawej do lewej i z powrotem i.... na tym koniec. Pompka od płynu działa tzn słychać że pracuje ale nie podaje płynu na szybę a jak juz to jakby ciśnienia nie miała. Ze starym silnikiem nie było nawet nawet tego. Nie widać żadnych oznak że przewody są trafione - żadnych widocznych wycieków ani zapachu płynu w aucie.

Proszę o pomoc

barek

Dziwne że w ogóle Ci coś poszło. Te silniczki różnią się sterowaniem i do 1997 roku były inne. Jak Ci mogło cokolwiek iść to nie wiem. Temat przerabiałem rok temu jak autko kupiłem i musiałem niestety odwiedzić ASO. Wszystkie te zamienniki robią już pod autka od 1997 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...