Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana żarówek i naprawa blendy tylnej klapy. Audi A4 b6 sedan


AUDI_A4_2.5TDI_V6_180KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że blendy podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej w A4 B6 (sedan) to zmora tego modelu i nadwozia (przynajmniej wśród moich znajomych). 4 moich kumpli ma A4 B6 sedan i każdy z nich ma problem z tą blenda. powodem są śruby przytrzymujące szybki. Są z bardzo miękkiego tworzywa i łatwo zniszczyć gwint. Tak było wczoraj. Samo znalezienie takiej używanej blendy jest trudne a co dopiero w dobrym stanie:/ Ale po długich poszukiwaniach udało się. Dotarła do mnie kompletna tylna klapa od sedana na sprzedaż. Blenda w niej była wizualnie ładna. Zadzwoniłem do kumpla z radosną nowiną, że mam dla niego tę blendę (jego była już bez szybek ani bebechów (niecierpliwy poprzedni właściciel)). Rozebraliśmy obicie klapy ściągnęliśmy zamek i blendę. Przed założeniem nowej na szybko ją podłączyliśmy, żeby sprawdzić czy aby na pewno działa. Niestety jedna żarówka była przepalona. Kumpel oczywiście próbując na szybko odkręcić szybkę zniszczył gwint:/ Pierwsza myśl jaka nam przyszła do głowy to rozwiercenie śruby. Nie jest to jednak dobry pomysł w przypadku tak delikatnego elementu. Po dokładnym obejrzeniu blendy zauważyliśmy, że można ją od wewnętrznej strony praktycznie całkowicie rozebrać, łącznie z metalowymi bolcami prądowymi. Szybka zostaje nieruszona a cały środek można całkowicie wymienić bez potrzeby wymiany całej blendy.

Niestety nie mam zdjęć z przebiegu pracy ale jeżeli ktoś jest z Wrocławia i ma taki problem to zapraszam do mnie to zadziałamy i zrobimy dokumentacje:)

Jeżeli już taki temat zagościł na forum to sorry:)

Pomyślałem sobie że może to być pomocne.

Jeżeli ma ktoś jakieś pytania bo chciałby to zrobić samemu to śmiało. Cała operacja to jakieś 80 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mialem ten sam problem i bardzo podobnie sobie z nim poradziłem tzn kupilem uszkodzona klape i zdemontowalem blende ale poprzedni własciciel tez konkretnie obrobil te śrubki.Obie lampki swiecily i nie bylo problemu az do wczoraj,rozwiercilem prawa srubke wymienilem zarowke,posmarowalem klejem lampke bo juz nie mialem nerwow do tego dziadostwa :D. Nie wiem jak u innych ale u mnie czesto pala sie zarowki a szczególnie postojowe,z resztą w tylnych lampach jest nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez meczylem sie caly dzien z tym tematem. Wzialem mlotek i cienki srubokret i obrzezbilem cala srube dookola az plastik sam odszedl po podwazeniu srubokretem. Wymienilem na ledy i przykleilem na super glue. Do dzisiaj trzyma i swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...