Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Wibracje silnika ! obłęd


kosmy128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie dawno kupiłem swój pierwszy samochód Audi A4 quattro z 1996 roku. Zakupiłem od razu "nowy" silnik od passat`a 1.8 T AWT (105 tys km przebiegu). Zaaplikowałem go do swojego Audi i się zaczęło ...

Od ponad pół roku jeżdżę na nowym silniku i towarzyszą mi wibracje. Opiszę pokrótce co mojemu autu dolega.

1. Wibracje na benzynie jak i na gazie.

2. Przy dodawaniu gazu szarpie i dławi - brak spadku mocy.

3. Przy odpuszczaniu gazu szarpie i dławi.

Szczerze mówiąc ręce opadają. Jutro idę wymienić świece. Zobaczymy co będzie. Wczoraj w nocy miałem koszmar bo śniło mi się, że to koło dmumasowe - a to przygoda nie tania.

P.s. Może ktoś z Was posiadał takie objawy pracy silnika. Jeśli tak z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gaszę jest wszystko OK. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Przy ruszaniu nie ma tragedii ale już przy jeździe np. na drugim biegu - gaz do dechy duszenie się i szarpanie. Przy 30-60 km/h na drugim biegu odpuszczenie gwałtowne pedału gazu powoduje szarpnięcie etc. Normalnie nie do zniesienia. Radzę sobie jedynie tym, że ostrożnie dodaje i odpuszczam gaz, ale zero frajdy z jazdy. Na postoju są przekazywane wibracje na kolumnę kierownicy i na cały samochód. Znajomi się śmieją, że mam masaże na przednich siedzeniach ... mnie to nie śmieszy tak jak ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakichś znajomych mechaników to niech sprawdzą zawieszenie silnika. Może coś z tym jest nie tak. A jak masz jeszcze możliwość podpięcia pod Vaga to sprawdź błędy. Bo to jak nazwałeś ''duszenie'' się silnika moim zdaniem leży po stronie elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na początek podepnij vag'a i zrób logi. Może wywali jakieś błędy i nie będziesz musiał wyrzucać kasy w błoto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz brudnej przepustnicy ? W sumie to może być wszystko :) Ja mam takie minimalne szarpanie gdy dodam gazu po czym puszcze pedał to szarpnie.. Także jest to denerwujące, ale znów tych wibracji nie mam w ogóle.. Może krzywo siedzi silnik, bo mówiłeś że wymieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo silnik nie siadł jak powinien albo coś z wydechem nie tak. Zrobił bym też komplet logów żeby wykluczyć kilka rzeczy na dzieńdobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne ... koło dwumasowe :( byłem w renomowanym salonie audi. Gościu poprosił mnie abym wrzucił na dwójkę zaciągnął ręczny wcześniej uniósł maskę i puszczał sprzęgło. Stwierdził koło dwumasowe. Co ciekawe porobiłem tak kilka razy i wibracje się uspokoiły.

p.s. Ma ktoś koło dwumasowe ? tylko w dobrym stanie bo samochod to nie dawno oddałem do mechanika okradli mnie z zawieszenia ;( miałem od s4, dlatego teraz sceptycyzm i nieufność na całej linii. Wpakowałem w niego tyle kasy, że głowa boli i barany nie potrafili uleczyć mojej perełki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...