Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Silnik gaśnie na wolnych obrotach


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadszedl czas i moje niezdawodne auto sie zepsulo :/ zrobilem dzis trase 100 km a pod domem.. wlasnie - nie wiem co sie zepsulo (wczesniej podczas jazdy mialem wrazenie ze słabo ciagnie tak od 3500 obr. w zwyz)

Przy ostrzejszym dohamowaniu silnik mi zgasł (przy 20km/h) poprostu mi ktos wyskoczyl i gwaltownie zahamowalem od tego czasu silnik gasnie na wolnych obrotach. tzn przy odpaleniu nie trzyma wogole obrotow - spadaj do zera. Problem zarowno na beznynie jak i gazie. Po odpaleniu przy probie dodania gazu nie zawsze reaguje na gaz. Jesli uda sie podkrecic obroty do 1500 to pozniej jedzie w miare normalnie. ale musze trzymac noge na gazie. puszcze gaz - silnik gasnie. Przy probie jazdy w dolnym zakresie obrotow silnik sie dlawi auto skacze - przerywa. Po ponownym odpaleniu znowu sytuacja sie powtarza - brak wolnych obrotow (beznyna i gaz to samo)

Prosze o jakies sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz do sprawdzenia to silnik krokowy (czyszczenie lub wymiana co jakis czas to norma przy LPG).

Druga rzecz to regulator cisnienia na listwie paliwowej (moze byc uszkodzony).

hmm bylem przekonany ze 1.8 ADR nie ma silnika krokowego :) ?

A teraz wiecej szczegułów odnośnie "pracy" silnika...

po odpaleniu przy PB (chodzi 2 sekundy) nie reaguje wogole na pedal gazu w kacie slychac tak jakby strzaly z dopalania benzyny ktora pewnie przy probie naciskania gazu dostaje sie do silnika.

Po odpaleniu gdy szybko przelacze na LPG reaguje normalnie na nacisniecie gazu - przy czym gdy puszcze gaz silnik gasnie - nie trzyma wogole wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem usterke :) wywaliło dolot (rure) plastikowo gumowa - od spodu bral lewe powietrze. teoretycznie naprawione, jeszcze maly problem jest z praca na gazie na wolnych ale z tym juz sobie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dzisiaj pojawił się u mnie ten sam problem co u ciebie,mógłbyś mi powiedzieć bliżej gdzie ta rurka od dolotu mogła się rozłączyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dzisiaj pojawił się u mnie ten sam problem co u ciebie,mógłbyś mi powiedzieć bliżej gdzie ta rurka od dolotu mogła się rozłączyć?

http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/khfo2122269627o.JPG

zaznaczone strzałka tyle ze wywalilo od spodu i na pierwszy rzut oka nic nie bylo widac. Ale sprawdz szczelnosc jest od samego filtra na calej dlugosci dolotu. (sprawdz tez stan samego filtra powietrza) zobacz czy tez nie spadla zadna gumowa rurka przy przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem wkład filtra wraz z rurkami doprowadzającymi powietrze aż po samą przepustnice i żadnych nieszczelności nie widać ,wszystkie przewody w przepustnicy na swoim miejscu,widocznie u mnie jest to jakaś inna przyczyna.Czy ktoś się orientuje co by to mogło być?Dodam że nie jestem w Polsce tylko w Norwegii a tu każda godzina robocza w warsztacie kosztuje 500zł,dlatego zależy mi na tym aby samemu usunąć usterkę.

Proszę o podpowiedzi [br]Dopisany: 26 Styczeń 2008, 12:51 _________________________________________________Witam wszystkich.Podpiołem V.A.G.a i pojawiły się błędy w silniku oraz immobilajzerze,proszę o podpowiedz co z tym dalej robić.

17953	Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
561	Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
przekroczona wartość adaptacji - mnożenie - BŁĄD SPORADYCZNY
17916	Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17967	Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
1165	Jednostka sterująca przepustnicy -J338
nie osiągnięta wartość kontrolna
17913	Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17978	Moduł sterujący zablokowany - 
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY


1176	Klucz
sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...