Treść opublikowana przez martinno
-
Jakie macie zużycie oleju w A4 B8 2.0TDI CGLC?
Witam,mam ten sam problem z oliwą w silniku CGLD i CGLC. Jaki tu miał przebieg ten silnik? Moje mają 180 tys i 190tys
-
Nieznany błąd 03157
Witam U mnie w Audi a6 c7 MMI 3G+ po aktualizacji map tez pojawił sie błąd 03157,podczas wgrywania nowych map nie usunąłem starych w green menu,będę próbował to jeszcze raz aktualizować aby pozbyć się błędu. Pozdro Marcin
-
Silnik pracuje po wyjeciu kluczyka ze stacyjki
Witam Kostka od stacyjki sprawdzona i raczej jest w pożądku,nie zauważyłem żadnych śladów zużycia na niej,również po wypięciu tej kostki od stacyjki problem nadal występuje. Zdemontowałem lampy aby sprawdzić silniczek od regulacji wysokości światła i w prawej lampie zauważyłem że przewody do żarówki H7 pozbawione są izolacji a jej kawałki koloru czerwonego latają luzem w lampie,wyjąłem również cały przewód zasilający lampę i jest on prawie po całej jego długości przypalony,pozbawiony izolacji na kilku przewodach,wszystkie te przewody były stopione ze sobą.Co mogło wyrządzić takie szkody? Całą wiązkę wypiąłem z układu ale problem nadal występuje,wypiąłem również lewą wiązkę od świateł i dalej to samo,w audi są automatyczne światła na skandynawie i po włączeniu świateł postojowych cały problem znika. Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać usterki? Pozdrawiam Marcin
-
Silnik pracuje po wyjeciu kluczyka ze stacyjki
Witam Nabyłem ostatnio audi a4 b6 1,6 z 2004 r.,na desce świeciło się ABS,ESP i AirBag.Po sprawdzeniu bezpieczników okazało się że ten od ABS,ESP był przepalony,po wymianie tego bezpiecznika udało mi się wykasować błędy ABS,ESP oraz poprawiłem złącze od AirBag i ten błąd również udało się wykasować.Błędy z deski rozdzielczej zniknęły.Problem polega na tym że teraz gdy odpale auto i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki silnik nadal pracuje i gaśnie po ok. 10 sek. wraz z kontrolkami.Po wyjęciu bezpiecznika od ABS,ESP problem nie występuje,ale wtedy automatycznie zapalają sie kontrolki na desce.Zacząłem się zagłębiać w elektrykę i zauważyłem też że po wypięciu wtyczek z modułu świateł problem również ustępuje,odpala i gaśnie normalnie.W audi nie działa też szyba od strony kierowcy,centralny zamek z kluczyka,elektrycznie ustawiane lusterka oraz ustawianie wysokości świateł mijania. Czy jest na forum jakiś magik który jest w stanie pomoc mi ogarnąć ten temat? Pozdrawiam Marcin
-
Po wymianie zawieszenia (całego) i amortyzatorów - moje auto "skręca" z opóźnieniem
Hm... tuleje też już swoje przeżyły, na ostatnim przeglądzie diagnosta powiedział że można się za jakiś czas nimi zainteresować. U mnie jak wykonam ruch kierownicą to za ułamek sekundy całym przodem "zarzuca" w kierunku skrętu. Myślisz, że to tylko złudzenie iż to właśnie przodem buja i winna może być tylna belka? Ja jak byłem na przeglądzie to diagnosta nawet nie zwracał uwagi chyba na tuleje po przegląd przeszedł mimo bardzo wnikliwej kontroli(Norwegia), a tuleje wymieniłem sobie sam bo nie dało się normalnie jeżdzić na krętych drogach.Podnieś tył i przyglądnij się dokładnie tulejką i zobacz czy belka ma luzy jak złapiesz za koło i ruszasz do przodu i do tyłu.U mnie był widoczny luz.
-
Po wymianie zawieszenia (całego) i amortyzatorów - moje auto "skręca" z opóźnieniem
Witam Ja miałem podobne objawy a przyczyna były zużyte simerbloki na tylnej belce.
-
Chiptuning
A to nie wiedziałem,a co konkretnie można zajechać takim chipem? ---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ---------- Konkretnie to do kogo można by się udać?
-
Chiptuning
To co polecasz? Zależy mi na zyskaniu ok 30 KM
-
Chiptuning
Witam,szukam chipa do audi 1.9 TDI AFN 98 rok i nie wiem co wybrać. Czy to będzie się nadawać ? CHIP TUNING BOX AUDI A3 A4 A6 TDI 90/110 KM VP 37 (2727563014) - motoAllegro Proszę o pomoc w wyborze.
-
Auto samo się rozpędza
A co to jest? Tak jak koledzy pisali Sprawdz przepustnicę i linkę. Najlepiej wykręcić i wyczyścić i zobaczyć co tam się może przycierać.
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
OK wielkie dzięki za pomoc.
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
Wymontowałem sterownik ten co na filmiku i otworzyłem czarną obudowę,ale bez mikroskopu się nie obejdzie,tak że dam sobie spokój A czy bez tego sterownika można jechać? ---------- Post dopisany at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ---------- Będę szukał używki,czy musi być identyczny,o tych samych numerach,czy inny też podejdzie?
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
O jakim bloku mówisz ,i jak go można rozszczelnić?
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
Jestem w Norwegii,jak diagnosta zobaczy że żarówka nie działa to nie podbije przeglądu. Zmierzyłem napięcia na przewodach,na czerwonym jest 15volt,natomiast na zielonym tylko 1 volt. Czy tak powinno być? Wymontowałem sterownik ABS Teraz łączy się bez problemowo vagiem ze wszystkimi sterownikami oprócz ABS. ---------- Post dopisany at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ---------- Wszystko wskazuje na to że uwalony jest sterownik ABS,czy ktoś wie jak to naprawić?
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
Najbardziej to mi zależy aby się dostać do sterownika ABS ,ponieważ świeci się ABS i czerwony wykrzyknik w kółku. Muszę to naprawić ,bo nie przejdę przeglądu.
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
Mógł byś mnie trochę naprowadzić,jak to podpiąć na krótko? Do sterownika ABS czy sterownika silnika?
-
A6 C5 1.9TDI 98r. Brak komunikacji ze sterownikami
Witam Kupiłem wczoraj audi a6 i mam problem z połączeniem, za pomocą vag-coma jak i polskiego vaga ,do wszystkich sterowników w audi. Jak robię test łączności to wyskakuje to <br /><br /> W innej audi a6 c5 98r.na tym samym kablu i laptopie łączy się bez problemu,w moim audi a4 b5 też nigdy nie miałem problemu ,za kazdym razem się łaczy.Rozebrałem osłonę tam gdzie się znajduje gniazdo,mam je na wierzchu,idą do niego trzy przewody,brązowy ,zielony, i czerwono czarny,dioda w interfejsie się świeci.Co może być uwalone? Muszę się dostać do sterownika ABS ponieważ świeci sie na desce ABS i wykrzyknik w czerwonym kółku i nawiasach. Jeśli ktoś posiadał by schemat instalacji tego gniazda to poproszę. Proszę o pomoc Pozdrawiam
-
Dziura w przewodzie zobaczcie i pomóżcie
Tak jak kolega wyżej napisał,ezektor i jego połączenia są ważne,jeśli masz dziurawy wąż z ezektora do odmy a tym samym do dolotu to może łapać lewe powietrze,ja miałem duży problem z ezektorem w moim ADR mianowicie duże wycieki oleju,żadne wymiany uszczelniaczy czy uszczelek nie pomagały,żaden też mechanik a byłem u kilku 3 może 4 nie wiedział że przyczyną wycieków w moim silniku jest właśnie ezektor.Sam doszedłem do tego po kilku dniach poszukiwań. Poskładaj to wszystko jak ma być a na pewno silnik będzie pracował lepiej.
-
Rosnąca temperatura po staniu lekkich korkach
Jeśli na vagu pokaże taką samą temp.to padła viskoza
-
Problem z temperatura - POMOCY
Termostat ORI?
-
Wiskoza wentylatora chłodnicy
Wczoraj sprawdzałem,termostat puszcza duży obieg przy ok 90 stopni,dolny wąż gorący tak samo jak górny,natomiast wiskoza uwiązana na nitce nie ruszyła nawet przy 110 stopni,temperatura rosła a wisko nic czyli jak dla mnie ewidentnie padnięta jest wiskoza. Gdzie kupić najtaniej taką wiskoze firmy BEHR? Na alegro znalazłem taką,czy to jest orginal? Wisko, Visco,Sprzęgło AUDI A4 PASSAT B5 ORYGINAŁ (2354000195) - motoAllegro
-
Wiskoza wentylatora chłodnicy
Witam ,podepnę się pod temat Mam problem z chłodzeniem silnika w moim audi a mianowicie podczas dłuższych postojów w korku temperatura potrafi wzrosnąć do 120 stopni.Prawdopodobnie mam wiskozę do wymiany.Gdzie kupić wiskoze najlepiej firmy behr? nie wierze ze to Visco - obstawiam termostat Witam ,termostat wymieniałem jakieś cztery lata temu na ori z aso,ale wtedy to był odwrotny problem, z niedogrzaniem silnika,duży obieg cały czas. A jak uwiążę wisko na nitce to przy jakiej temperaturze powinna się załączyć?
-
Wiskoza wentylatora chłodnicy
Witam ,podepnę się pod temat Mam problem z chłodzeniem silnika w moim audi a mianowicie podczas dłuższych postojów w korku temperatura potrafi wzrosnąć do 120 stopni.Prawdopodobnie mam wiskozę do wymiany.Gdzie kupić wiskoze najlepiej firmy behr?
-
Muzyka w naszych autkach
Mega song
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
Witam Jaki masz tam przebieg? U mnie jest tak samo,rozrzad przestawiony o pol zabka, i stwierdzilem ze jest wyrobione kolo zebate walu korbowego. Przy nastepnej zmianie wymienie tez kolo i powinno byc git.