Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z temperaturą oleju silnika


spawacz1

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich dzisiaj w nocy jadąc do niemiec zauważyłem że temperatura wody na wskazówce przekroczyła 90st. a temp. oleju w silniku100st. zatrzymałem się, zgasiłem motor odpaliłem ponownie temperatura płynu jest w porządku cały czas trzyma85st. natomiast temp. oleju potrafi lekko przekroczyć 100st. Jadąc maksymalnie115km/h temp. trzyma się na poziomie95st, jadąc 60km/h spadnie maksymalnie do 80st, sprawdziłem poziom oleju, płyn chłodniczy bez zmian ilościowych i brak sladów oleju, olej również bez nalotu mlecznego jak również nie zmienił się jego stan.Wczesniej bardzo rzadko temp. osiągała taki wysoki poziom nawet w upalne dni, jutro jade na wymiane łóżyska przedniego i od razu poszukam przyczyny wiem że czujnik temp. oleju znajduje się gdzieś koło pompy tak mi powiedzieli na serwisie Audi,mam następujące pytania:

-co moge sprawdzic kompem

-co powie mi sprawdzenie ciśnienia oleju

-czy powodem może być awaria zegarów i jak to sprawdzić tym bardziej że temp. płynu jest bez zmian jakby coś to powinna również wzrosnąć prawda?

-jakie inne przyczyny może ktoś miał taką sytuację :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. vag pokaże ew uszkodzony czujnik.

2. Aby zmierzyć ciśnienie wystarczy wykręcić czujnik ciśnienia oleju, w to miejsce wkręcić manometr. i sprawa jasna, pewnie z 50 zł takie coś jak nie mniej. Max 100 (zależy od "specjalisty"). Oczywiście sam manometr nie będzie pasował, dlatego do takich pomiarów stosuje się odpowiednie przejściówki wkręcane zamiast czujnika.

3. a co się dzieje z zegarami ?

4. może są uszkodzone czujniki pierwsze co to vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka temperatura jest raczej w normie. :gwizdanie: Jaką temperaturę płynu pokazuje klimatronik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy temp. płynu jest teraz wporzo zgasiłem motor i po odpaleniu jest bez zmian jak było cały czas od tamtej chwili zrobiłem 700km do teraz gdzie się znajduje dokłądnie ten czujnik temp.oleju bo na serwisie powiedział mi że w pompie oleju napiszcie mi również jak sprawdzić temp. klimatronikiem jutro jak da radę to wyjaśnie i opiszę na forumdoradzcie koledzy?nie lóbie jak w niuni coś jest nie tak :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn jest w porządku problem był tylko do momentu zgaszenia silnika i ponownego odpalenia teraz jest normalnie problem mam z temp. oleju dawniej jak jeżdziłem miałem około 80st. przy 130km/h a do stówki dochodziło tylko w upalny dzionek jak cisłem, teraz cały czas oscyluje przy 95-100st. boje się jechać 140 bo może coś się stać czy może się mylę chodzi mi o zagotowanie oleju między innymi a może to problem samych zegarów może wymiana czujnika temp. oleju pomoże gdzie on sie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Winox dzisiaj jadę do mechaniora i podłacze kompa wtedy się okaże :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy na kompie zero błędów, ciśnienie smarowania w normie, przyjecdhałem do domku zdjąłem klemę założyłem ją po paru minutkach i dzisiaj przyjechałem do niemiec wszystko wóciło do normy może mam za mocne ładowanie :naughty::kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja zwracam uwagę na wszystko co się dzieje teraz jak wrócę z niemiec przednie zawieszenie do wymiany kopmelcik dopiero będzie jazda!oczywiście Lemforder :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepna Niunia jaka będzie to A4B8 170km quattro S-line :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naugh :rolleyes::kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:ty: może na następna wiosnę jak sie ulozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...