Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Avant poliftowy - jak zdemontować boczek bagażnika?


ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zdemonotwac boczki w bagażniku B5 Avant. Wyjąłem już tapicerkę podłogi, odkręciłem tylne fotele, zdjąlem boczki foteli, wywaliłem tą czarną piankę z podłogi, odkęciłem osłonę progu bagażnika. Udało mi się "oderwać" boczek z zatrzasków w częsci tylnej, ale nie mogę go ruszyć bliżej foteli. Nie chę niczego połamać. Do tego dochodzi ten element trzymający składane fotele:

SANY0490-1.JPG

Nie potrafie go odkręcić. Imbusem nie da rady, a przedłużona nasadka 17 jaką mam nie chce wleźć do nakrętki która widac powyżej - jest i tak za krótka. Wrrr... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz 17 kopytkowy luzujesz nakretke a pozniej wykrecasz imbusem, najlepszy noname z castoramy, bo spotkalem sie ze "firmowy" klucz tam nie wchodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takim podejść ale nie wchodzi w ten plastik. Może rzeczywiście odwiedzę Casto i zakupię jakiś inny. Jak rozumiem resztę się "odrywa"? Oczywiście oprócz tego wkręta trzymającego zatrzask kasety rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak caly boczek siedzi na 3 albo 4 spinkach metalowych wciskanych w otwory w blachach auta jak bede mial pozniej chwile czasu to wrzuce fotki[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2011, 08:44_________________________________________________Zdjecia pozyczone ale bedziesz widzial o co chodzi ;)

94657d692a4a3c37.jpgb58812378f8bd05a.jpgbf140f72d69339d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za foty. Kwestia odpowiednio wąskiego klucza kopytkowego. Poszukam takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowie najtanszy z casto ;) moj mechanik mial podobny problem to mu powiedzialem ze dziwne bo kopytkowym odkrecalem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś knify jak zdjąć bok plastikowy jak sie odkręci wszystkie śruby?

Mi pękł plastik jak próbowałem zdemontować ten bok :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ci pękł? Na tym zaczepie w okolicach środka tylnej szyby? Ja miałem z tym największy problem i też bałem się że pęknie. Wsadziełm rękę w tamte okolice, od spodu, przez otwór po zdjęciu maskownicy schowka w boczku. Jak szarpnąłem to za którymś razem puściło. Śruby trzymające boczek spod maskownicy mocowania rolety też odkręciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko poodkręcałem i dokładnie w tym miejscu mi pękło - na tym zaczepie w okolicach środka tylnej szyby :wallbash:

W sumie tak tego nie widać, chyba ze dobrze sie przyjzysz, zastanawiałem sie czy mozna sam ten plastik dokupic czy trzeba cały bok kupować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospawaj sam lub w jakimś warsztacie. 30-50 zł.

No ale w końcu oderwałeś czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu oderwałem, z jednej strony urwało sie te plastikowe mocowanie - pózniej skleiłem je na superglue a pozniej klejem na goraco, a z drugiej tylko pekło wiec tylko dla formalnosci klejem na goraco przejechałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładając wszystkie te plastiki z powrotem, przesmarowałem wszystkie dziury smarem. Nie wiem czy dobrze zrobiłem (czy nie zechcą same odpadać ;) ), ale jak musiałem cos poprawić i zdjąć ponownie, to już zupełnie bez problemów i siłowania odchodziły. Trzymaja pewnie, ale bez wrażenia że jeszcze trochę i połamię wszystko w pi**u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...