Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AFN]Prośba o analize logów Tryb awaryjny + błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Prosze o pomoc. Moje auto na III biegu powyżej 3000 obr/min wpada w tryb awaryjny.

Sprawdzałem błedy oto one:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 028 906 021 JJ

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 2016

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 00020

2 Faults Found:

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 - - - Intermittent

17563 - Manifold Pressure Sensor (G71): Short to B+

P1155 - 35-00 - -

Ponadto zrobiłem logi:

Statyczne

000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3dd53e131970a40.html

001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebc55b341e69b9a3.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9150780f3da5df6.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cda4f6818057b66.html

007 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e98106aab4fd6c4d.html

013 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd024083a8d98669.html

Bs:

000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bd39f5e1ae10dff.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/579d90aebc024be4.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbc123789c4766bd.html

011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6341b11b79bcf416.html

Dynamiczne:

001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66176a4fd47d502d.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca6927747b037474.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f547ca28a05e02b3.html

008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f88d125abcc772e.html

010 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e288c4c30e33e4c.html

011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89b71bbdc1f86080.html

Prosze o pomoc.

Opublikowano

1. Twoje auto nie wpada w tryb awaryjny.

2. Masz problem z układem kontroli ciśnienia doładowania. Analizując błąd związany z czujnikiem ciśnienia doładowania, sugeruję abyś dokładnie mu się przyjrzał i doprowadził go do porządku (jeśli błąd po wykasowaniu powraca).

Sądzę, że u Ciebie skumulowało się kilka defektów, czyli: zapieczone kierownice spalin (przeładowania na niskich i wysokich obrotach), dodatkowo zwarcie/a (okresowe) na czujniku ciśnienia doładowania. Doprowadź do porządku najpierw ten czujnik (G71) lub jego otoczenie i jeśli błąd 17563 ustąpi, wykonaj ponownie odczyt błędów i zloguj ponownie 011 dynamicznie.

Oczywiście nie sądzę, że overboosty ustąpią, ale dla porządku naprawiaj po kolei ...

3. Kąt wtrysku do korekty, mocno w górę

4. Układ wtryskowy ok.

5. 007 logowałeś na rozgrzanym silniku po jeździe ?? Jeśli nie - termostat do wymiany (na oryginał z ASO).

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedż. Robiąc logi 001 dynamiczne wpadło w tryb awaryjny, ale powtórzyłem ten log. Zauważyłem taką zależnoś że jeśli auto nie jest dośc rozgrzane to wpada w tryb awar. a jeśli temp jest odpowiednia to rzeczywiście masz racji ten tryb nie występuje.

Kąt wtrysku do korekty? ile ma wynosic(czy ustawia się go pompą?)

Opublikowano

W dziale "Zrób to sam" jest tutoriał na temat regulacji kąta wtrysku. Powinien wynosić 51 jednostek w 000 BS, pozycja 2.

Jeśli na nierozgrzanym silniku wpada w tryb awaryjny , mogę to zrozumieć - na zimnym silniku jednostka wylicza większą dawkę.

Ale z tych logów nie wynikał notlauf.

Opublikowano
  • Autor
5. 007 logowałeś na rozgrzanym silniku po jeździe ?? Jeśli nie - termostat do wymiany (na oryginał z ASO).

No cóż . Termostat był wymieniony ale nie orginał

Opublikowano

Sądzę, że u Ciebie skumulowało się kilka defektów, czyli: zapieczone kierownice spalin (przeładowania na niskich i wysokich obrotach), dodatkowo zwarcie/a (okresowe) na czujniku ciśnienia doładowania. Doprowadź do porządku najpierw ten czujnik (G71) lub jego otoczenie i jeśli błąd 17563 ustąpi, wykonaj ponownie odczyt błędów i zloguj ponownie 011 dynamicznie.

basket ... ten czujnik jest w ECU i generalnie uchodzi za niezniszczalny .... a z reguły bład wywala wtedy gdy doladowanie osiaga wartosci ponad norme tego czujnika [tylko ze w tym przypadku tego nie ma] albo porostu pokazuje sie jako brat blizniak bledu [00575] ... ;)

miom zdaniem masaz prawa stopa powininie pomoc ...

reszta zostala juz napisana .... ;)

Opublikowano

Możliwym jest również, że uszkodził się wężyk biegnący do ECU, ktoś już opisywał taki przypadek. ;)

Opublikowano

Możliwym jest również, że uszkodził się wężyk biegnący do ECU, ktoś już opisywał taki przypadek. ;)

tez tak moze byc ... ;)

Opublikowano
  • Autor

Błąd G71 kilka tygodni temu go niebyło. Dzisiaj znowu sprawdziłem błędy i pozostał tylko ten

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 - - - Intermittent

Tamtego odnośnie g71 nie ma

Opublikowano

Błąd G71 kilka tygodni temu go niebyło. Dzisiaj znowu sprawdziłem błędy i pozostał tylko ten

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 - - - Intermittent

Tamtego odnośnie g71 nie ma

17958 - Ladedruck Regeldifferenz = Cisnienie doladowania odbiega od wymaganego

informuje Cie ze jest niestabilne ... jak zreszta widac na logach ... ;)

pojezdzij troszke moze sie rozjezdzi ...

Opublikowano
  • Autor
Masz problem z układem kontroli ciśnienia doładowania. Analizując błąd związany z czujnikiem ciśnienia doładowania, sugeruję abyś dokładnie mu się przyjrzał i doprowadził go do porządku (jeśli błąd po wykasowaniu powraca).

Moge prosić o dokładniejsze wyjaśnienie o co chodzi?[br]Dopisany: 25 Styczeń 2008, 16:51 _________________________________________________

Sądzę, że u Ciebie skumulowało się kilka defektów, czyli: zapieczone kierownice spalin (przeładowania na niskich i wysokich obrotach), dodatkowo zwarcie/a (okresowe) na czujniku ciśnienia doładowania. Doprowadź do porządku najpierw ten czujnik (G71) lub jego otoczenie i jeśli błąd 17563 ustąpi, wykonaj ponownie odczyt błędów i zloguj ponownie 011 dynamicznie.

Błąd odnośnie czujnika G71 jak dotąd się nie pojawił.Pozostał tylko (aż) ten.

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 - - - Intermittent

Kąt wtrysku statycznego ustawiony.

Zrobiłem logi grup http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e2178c7936a48a9.html

000-BS ;

001-statyczne(dawka paliwa u mnie to 4,a powinno by chyba więcej około 3) ;

011-dynamiczne (notlauf) ;

011-dynamiczne ( bez notlauf).

Wydaje mi się też że troche za dużo pali 8,3 L/100km

Prosze o jakieś wskazówki co dalej.

Opublikowano

Szybkie pytanie - masz czujnik ciśnienie w rurze dolotowej, czy w ECU?

Opublikowano
  • Autor

wydaje mi się że w ECU ( ale na 100% nie jestem pewny). Ewentualnie jak to moge sprawdzic ?

Opublikowano

kalina w 99 czujnik cisnienia byl montowany w kompie??

Opublikowano

Raczej nie, dlatego zapytałem - Basket zamieszał

Opublikowano

macie racje .. czujnik juz jest na rurze ....

Opublikowano
  • Autor

to co-mam poszukac i wymienic ten czujnik? Jesli tak to gdzie go szukac?.

A co sadzicie o grupie 011 czy turbina przeładowuje, czy czujnik tutaj miesza?

Opublikowano

to co-mam poszukac i wymienic ten czujnik? Jesli tak to gdzie go szukac?.

A co sadzicie o grupie 011 czy turbina przeładowuje, czy czujnik tutaj miesza?

w palstikowej rurze dolotowej [przed kolektorem ssacym] ....

tak jak pisalem wczesniej , naarzie nie ma powodow do zmartwien,popracuj prawa noga i powinno byc dobrze ....

Opublikowano
  • Autor

Więc może nie podałem pełnej informacji.Błąd

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 - - - Intermittent

Pojawia się tylko wtedy gdy nastąpi notlauf.

Gdy jade delikatnie i nie ma trybu awaryjnego to tego błędu nie pokazuje.

Czy dalej myślec o wymianie tego czujnika??

Opublikowano

Czujnik jest nie zniszczalny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.