Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] wtyk ISO ISOwi nie równy - CARAUDIO


SZYCHA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko:

Obecnie mam radio Grundig kasetowy RDS ..numeru nie pamiętam ot zachciało mi się zmienić radio na DALCO MP3, USB, Bluwtooth itp. :th:

wtyki te same ale "+" jest nie wtym miejscu.

Podobny temat miałem w aucie taty GOLf III ale tam trach i po wtyczce....polutowłem i gra.

Teraz .... pomyśłałem sobie, a może jest jakaś przejściuwka....

Kiedyś próbowąłem pozmieniać piny we wtycze i nie jest to łatwę ...nie ma szan aby nie uszkodzic wtyczki.... :wallbash:

Swoją drogą po co Niemcy robią dwa rodzjae wtyczek wyglądających niemal identycznie :mysli:.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz opisac dokladniej na czym polega ta "innosc" ? :)

Zarowno gniazda jak i wtyczki ISO przy radioodtwarzaczach musza byc znormalizowane. Wlasnie dlatego uzywa sie takiego okreslenia . Jezeli samochodowa instalacja elektryczna do podlaczenia radia jest rowniez zakonczona wtykiem ISO obowiazuje ta sama zasada. Jedyne odstepstwa moga pojawic sie na przewodach o kolorach czerwonym i żółtym przy radioodtwarzaczu (i ich odpowiednikom w instalacji samochodowej), jednak zmiana ta nie spowoduje zadnego uszkodzenia. Jezeli jest inaczej wina lezy raczej po stronie radioodtwarzacza a nie instalacji samochodowej ( w Twoim przypadku Golf III). Nie ma przejsciowki ale jezeli ktos znajdzie takowa chetnie odkupie kilka sztuk jako ciekawostke. Jezeli nie znamy historii swojego samochodu nie mamy tym samym pewnosci czy ktos nie przerobil instalacji w/g wlasnych norm ;).

ps.

piny z kostek mozna pozmieniac bez widocznych sladow ingerencji i uszkodzenia samej wtyczki/gniazda ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze być w innym miejscu na kostke, to zależy w które miejsce go ktoś wsadzi ale tak jak napisał Watson, te piny mozna wyciagnac, tam jest taka blaszka, spróbuj ją igła lub cienkim śrubokretem nacisnąc i wyjąc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam...pięknię dizękuję....

parę słów....

Inne ISO bo piny różnią się co do lokalizacji i ilości - wtyk ten sam.

...spilką...brawo....mi się nie udało....blaszki sa dwie i dzilają jak mi na nerwy nigdy nie chca wyjść.....

tak więc drodzy forumowicze ...przerobiłe na "brutala" matując nową wtyczkę !!!

Pozdro. [br]Dopisany: 26 Styczeń 2008, 16:14 _________________________________________________Zamykam temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...