Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny problem z zamkiem??


Lulek

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zaczne od tego iż jak kupiłem auto jakieś niecałe 2 lata temu to jak wsiadłem do auta to cały samochód zamykał się automatycznie ale tylko wtedy gdy w stacyjce nie było kluczyka, bo jeżeli był na zapłonie lub silnik chodził to już się po zamknięciu drzwi nie blokował. Nie przeszkadzało mi to jakoś specjalnie więc tego tematu nie drążyłem bo się przyzwyczaiłem poprostu. Od samego początku nie działało także otwieranie i zamykanie drzwi na tapicerce na drzwiach kierowcy. Jak otwieram drzwi nawet jak silnik chodzi i auto jest otwarte to za każdym razem słychać pompke, a żaden zamek nie jest zamknięty. Otwieranie i zamykanie z oryginalnego pilota oczywiśćie działa. No ale ostatnio ku mojemu zdziwieniu, wychodzę rano do pracy a auto otwarte(przyzwyczaiłem się że sam się zamykał jak z niego wychodziłem) teraz się nie zamyka sam i musze go zamykać kluczykiem i słysze takie pyknięcie syreny ale takie jakby chciała a nie mogła, jak zamykam pilotem, to zaświeca się czerwone światełko w przełączniku od przeciwmgielnych i zawiesza się na 2-3 minuty? i potem normalnie mryga. Czujki ruchu nie działają, ale przez kratki widze ze są, kierunki nigdy nie migały przy otw/zam z pilota. Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Albo jakiś dobry schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram go z oryginalnego kluczyka więc wydaje mi się że oryginalny. Dodam jeszcze że nie działa oświetlenie wnętrza jak otworze drzwi oraz jak otwieram auto kluczykiem to podnosi się tylko grzybek kierowcy, a jak otworze drzwi to reszta się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał oświetlenia wnętrza jest na kabelku brązowo/białym w brązowej kostce numer 1 koło nóg kierowcy lub na lewym słupku co idzie wiązka do lampki oświetlenia.zobacz miernikiem czy jest tam jakiś sygnał jak otworzysz drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie w bagażniku np jest ale tylko jak klapa do połowy się otworzy albo jak zamknięta.. a co z tym włącznikiem od otwierania drzwi u kierowcy myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie w bagażniku np jest ale tylko jak klapa do połowy się otworzy albo jak zamknięta..

często jest tak że przewody pękają lub i się przecierają w tej przelotce gumowej co łączy klapę z karoserią więc warto tam zobaczyć.A z twoich objawów mozna wnioskować że to będzie to.

obok nóg kierowcy za tym plastikiem koło podstopnicy masz kostki.Zobacz na kostkę brązową numer 1 idą do niej kable z drzwi kierowcy. Poszukaj w niej kabla żółto/niebieskiego.Podaj na niego raz plus raz minus,cały samochód powinien się zamknąć i otworzyć co oznacza że instalacja jest okej i problem leży gdzieś w drzwiach kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to bede jutro/pojutrze patrzał jak tylne szyby el. bede montował :)

No i kurde ku mojemu zdziwieniu teraz niektóre rzeczy działają, niektóre nie. Przycisk na drzwiach kierowcy dalej nie działa ale po otwrcciu tylnych drzwi normalnie zapalają się lampki w aucie, niestety jak przednie otwieram i jedne i drugie to już nie. Po drugie nawet nie wiedziałem ze mam moduł komfortu bo nagle jak wyjmę kluczyk ze stacyjki to się zapala całe oświetlenie i nawet domykanie szyb działa, ale za to jak otworze auto, otworze drzwi z tyłu to się całe auto zamyka.. może teraz mi się udą połączyć z zamkiem albo komfortem bo wcześniej nigdy nie chciał..[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 20:38_________________________________________________Z komfortem i zamkiem dalej się nie idzie połączyć a auto zamyka się wtedy gdy otworze drzwi z tyłu pod warunkiem ze z przodu zamkniete, jak otwarte to nie zamyka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po otwarciu przednich drzwi (żeby do środka wejść :> ) zapalają Ci się lampki??

i czy po zamknięciu centralnym wygaszają?

a klapę tylną naprawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przednie otworze To się nie zapalają :)

Jak skończe jazde wyjme keya ze stacykji to normalnie się zapala lampka i jak zamkne centrala z przycisku to gaśnie :D

Do klapy dziś chyba zajrze, zaraz ide jeszcze grzebać bo doszły el. szyby na tył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci kolego że twój problem to mix nad mixy :kox:

a jak otworzysz drzwi tylne to się zapala oświetlenie?

bo jak nie to znak że nie ma sygnału otwarcia drzwi który idzie do lampki

powiem ci szczerze że sie pogubiłem w tym twoim problemie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się lampka z tyłu jak tylne drzwi otworze ;)

Później jak wróce z garażu to opisze dokładnie jak to teraz wygląda i co działa i co nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...