Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] "OPERACJA TUNEL" radio Symphony w B5 przed liftem


martin_rs4

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :hi:

wkoncu zdecydowalem sie na przerobienie konsoli srodkowej w mojej audiczce. wzorowalem sie na paru linkach :naughty: :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138524.0

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=179012.0;highlight=tunel

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=74049.0;highlight=tunel

byly one pomocne choc przebieg operacji u mnie wygladal nieco inaczej. ja chcialem wyminic sobie radio na Symphony jak najtanszym kosztem :mysli: czytalem ze jest to wydatek z rzedu kolo 600 - 800 PLN, no jesli sie uda sprzedac swoje graty to pewnie mniej :wink4: ja nie bede ukrywal.... mnie to wynioslo 180PLN :kox: :gwizdanie:

za tyle kupilem radio, a caly tunel srodkowy jakos przerobilem. efekt koncowy jest taki jaki chcialem uzyskac, niemniej jedak musze troche nad optyka popracowac. zalezalo mi na tym by zachowac drewniane wykonczenie :> ...

a oto caly efekt:

SNC00120.jpg

SNC00122.jpg

SNC00124.jpg

SNC00125.jpg

SNC00126.jpg

SNC00128.jpg

co jest do tego potrzebne ??? ...

- troche checi i wyobrazni,

- dobry pilnik, lub szlifierka,

- klej np. kropelka,

- skrzynka browca :kox: (na wypadek jakby znajomi wpadli :gwizdanie:)

zajelo mi to 3 dni ogolnie ten weekend, tak po 3-4h pracy... (bo znajomi wpadli :drunk:)

pozdrawiam :oklaski: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie wyglada ale gdzie opis krok po kroku jak to zrobic ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważnie będę śledził Twój temat - bardzo mi się podoba to rezanko. Pytanie tylko jak wyszło od estetycznej strony. Czy po ucięciu listewka pod przyciskami m.in. od awaryjnych nie jest jakoś "wyszczerbiona" albo wyraźnie biała od spodu? Jak planujesz zasłonić tą dziurę na samym dole? Czy dużo trzeba było wycinać, żeby wstawić climatronic w miejsce popielniczki? Jak z wykończeniem uciętej deski? Bardzo czekam na fotostory kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :hi:,

prosiliscie o opis rezanka, tak wiec oto i on :naughty::

1. narzedzia niezbedne do pracy :

SNC00149.jpg

2. po tym jak juz mamy wyjeta konsole, wykrecamy stelaz na radio ze srodka i tniemy go w znaczonych miejscach, robiac tym samym miejscie pod kosz 2DIN. najpierw tniemy nr 1 po obu stronach w dół i tu by moc wlozyc kosz 2DNI musimy tez usunac uchwyty od klimy czyli nr 2. Od odcietej czesci nr 1 musimy tez odkleic czujnik od klimy czyli nr 3 :

SNC00133.jpg

musimy takze odciac wzdluz, przy samych sciankach bocznych do konca te plastiki tak zeby nie bylo zadnego problemu z zamontowaniem kosza i wlozeniem radia:

SNC00134.jpg

na koncu musimy odciac takze listwe dolna, poto aby moc potem cisnac pod radio klime, tniemy w znaczonych miejscach lub blizej otowrow na sroby, tak aby po umiescowiemu pomiedzy klimy miec miejsce na wyposrodkowanie jej... mniej wiecej :gwizdanie: :

SNC00135.jpg

potem juz tylko montujemy kosz 2DIN do naszego radyjka i tak przygotowany stelaz odkladamy na bok i idzemy napic sie browarka :kox:

3. teraz bierzemy w rece konsole srodkowa, wymontowywujemy zapalniczke i najpierw wycinamy wneke,w ktorej sie zapalniczka znajdowala. trzeba zwrocic uwage na to zeby nie wyciac scianek bocznych zbyt daleko do przodku bo na koncu bedzie widac po prostu dziure :

SNC00138.jpg

SNC00137.jpg

potym gdy juz nam zostanie sam pasek, odcinamy go przy dolych mocowaniach do stelazu, nie naruszajac samych mocowan. nastepnie rownolegle do otowru mocowania, mniej wiecej po srodku stramy sie odciac resze plastiku az do samych scianych boczych:

SNC00153.jpg

SNC00154.jpg

4. nastepnie zabieramy sie za rezanie scianek boczych, dlaczego...poniewaz jest to konsola z przed II liftu wiec jest nieco ciasniejsza i jak przylozymy radio Symphony do niej, zauwazymy ze radio nie o jakies 2mm po obu stronach szersze. te 2 mm musimy spilowac, a wiec pilnik w reke i hejaaaaa :decayed:. mozemy po przylozeniu radia, odrysowac sobie linie, to biedzie latwiej pilowac. oczywiscie pilujemy tak aby nie pourywac u gory mocowac stelazu radia:

SNC00139.jpg

tak przygotowana konsole odkladamy na bok i idziemy cos zjesc :> a potem popijamy browarkiem :kox:

dlaczego to wszystko w ten sposob, poniewaz jak pisalem na poczatku chcialem pojsc najtansza droga. mozna oczywiscie kupic konsole po lifcie i ewentualnie przerobic stelarz od niej,ale wszystko sie wiaze z wydatkami , duzymi badz nie. ja majac dwie, probowalem w ten inny sposob :gwizdanie:

5. teraz zabieramy sie ramke. tniemy ja jak nizej na zdjeciu. mozemy uzyc do tego pilki reczniej lub mechanicznej, ja preferowalem ta druga w szegolnosci przy ciecu ramki po bokach, mozna ja lepiej wyrzezbic:

SNC00155.jpg

co do obcietych ramek najlepiej te miejsca co sa biale, zamalowac czarnym markerem, co w efekcie koncowym da nam kolor zblizony do koloru drewna (no chyba ze ktos ma zwykly plastik to tym bardziej nie ma problemu):

SNC00142.jpg

SNC00144.jpg

ramke na dole staramy sie ciac tak by nie poodrywac tego plastiku z tylu w szczegolnosci tych druch wystajacych mocowan ramki.

6. na koncu zabieramy sie na klime. aby sie mi przynajmniej zmiescila nizej niz byla, musialem usunac wloty powietrza dolego dla pasazerow siedzacych z tylu inaczej nie dyrydy. :no:

tzn,w sumie moze i dalo by rade, ale chcialem zachowac kąt zgodny z cala konsola, wiec dlatego je usunalem, no a otwory zakleilem tasma. :wink4::

SNC00145.jpg

nastepnie skladamy wszystko do kupy poza klima oczywiscie. gdy juz cala konsola siedzi, bierzemy klime i przykrecamy te mocowania metalowe w ori otwory,a w miejscu bialych kropek wiercimy nowe otowry, na ktorych zawisnie nam klima.

SNC00156.jpg

najgorzej bylo dorobic mocowania do klimy, sie ze 4h z tym jeb...em, bo to za nisko to za bardzo wystawalo, to sie klej nie trzymal. az w oko mi wpadla..... kątówka do scian :zyzol: dlaczego...bo po jej zamocowaniu mozna klime ustawic jak chcecie, poniewaz to aluminium sie gnie tak wiec mozna sobie spokojnie dopasowac wszystko. a zeby to dobrze zrobic to obcieta ramke dolna zakladamy na klime i wtedy jesli jest potrzeba to wyginamy:

SNC00152.jpg

7. ale zanim zamotujemy klime musimy pod kosz 2DIN po srodku mniej wiecej podkleic czujnik temperatury wszystko ladnie polaczyc no i wtedy podlaczamy klime, przykrecamy nowozrobionymi mocowaniami do dolnych otworow w stelazu. nakladamy ramke i cieszymy sie nowym radiem i nowo wygladajaca konsola.

mam nadzieje ze wam pomoglo to troche. jakby co to pytajcie :oklaski: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, gdyby mnie te kanały na powietrze dla pasażerów wszystko by w miarę grało... A tak - nici z rezanka. Możesz cyknąć fotki jak z bliska wygląda konsola w miejscu wycięcia tej "poprzeczki" między dawną zapalniczką a głównym dekorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej tak, to wyglada, tylko ze to byla moja probna konsola stara, i tam na dole poucinalem te mocowanie dla stelaza. w tej drugiej juz udalo sie je zachowac, dzieki czemu sie wszystko fajnie trzyma:

SNC00136.jpg

[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2011, 00:23_________________________________________________z tymi kanalami tez sie zastanawialem, ale i tak w sumie to sam jezdze tym autem, a jak puszczam klime, czy ogrzewanie to na nawiew srodkowy lub szybe przednia. tak wiec watpliwosci sie rozwialy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a u mnie auto musi na siebie trochę zarabiać i często wożę pasażerów, więc sobie nie mogę pozwolić, żeby w stópki marzli :naughty: Mając na myśli zbliżenie na konsoli chodziło mi konkretnie jak wygląda już po założeniu climatronica to miejsce, czy ten plastik/guma (nie wiem co to jest) robi się np. jaśniejszy po przecięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli konsola jest np. szara lub ma jakis inny kolor niz czarny to po przecieciu widac czarny odcien. przy czarnej konsoli nie rzuca sie w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż i tak oto kolega tanim kosztem ma 2din w przedlifcie :good:

szkoda tylko że trzeba rezygnować z ogrzewania nóg pasażerów ale skoro dzieci jeszcze nie masz to co tam :) no i tylko dopracować detale wykończenia i będzie git

Brawo za pomysłowość :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym był jakiś niegrzeczny, powiem tak zazdroszczę samozaparcia, ale nadaje się to do niebieskiej teczki w OPT. wspólczuje Twojemu audikowi. A moze by tak zrezygnować całkiem z grzania i wstawić monitor od kompa,zakryło by te dziury na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym był jakiś niegrzeczny, powiem tak zazdroszczę samozaparcia, ale nadaje się to do niebieskiej teczki w OPT. wspólczuje Twojemu audikowi. A moze by tak zrezygnować całkiem z grzania i wstawić monitor od kompa,zakryło by te dziury na dole.

a czego tu wspolczuc, ze sie troche plastiku i drewna pocielo i ze sie w 1/4 z ogrzewania zrezygnowalo, to juz czyni to auto w jaks sposob "uposledzonym" :mysli: celem bylo pokazanie rezanka za male pieniadze, dla tych ktorzy chcieli by miec Symphony u siebie w aucie, niekoniecznie zmieniajac konsole na polift, co za tym idzie grzebanie w elektryce, izostaty,itp... reszta to tylko optyka, ktora mozna dopracowac, tak zeby nie gryzo kogos w zrenice :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jedak musze troche nad optyka popracowac.

Stary , tego juz sie nie da uratować :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

jesli wyglada to tak jak na tej fotce to jest dramat, Ty to siekierą wycinałeś ???

SNC00120.jpg

Mi sie kompletnie nie widzi ,zwłaszcza dopasowanie elementów , wyglada całośc faktycznie jak by była za półtorej stówy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też nie widzi.....ja jestem za ori zmianami :evil: jestem też po wymianie na 2 din ale wszystko na ori gratach....zbyt duże szpary mi przeszkadzają jak cholera a jak jeszcze cięcia widać :no: Chłopaki przecież to :audi::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też nie widzi.....ja jestem za ori zmianami :evil: jestem też po wymianie na 2 din ale wszystko na ori gratach....zbyt duże szpary mi przeszkadzają jak cholera a jak jeszcze cięcia widać :no: Chłopaki przecież to :audi::a4fan:

a jak mam w D... ori płacić za 2 din 800zł

DSC00636.jpg

też ciąłem i co może być ja nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam w D... ori płacić za 2 din 800zł

mi nie chodzi o ori/nie ori bo u Ciebie wyglada fajnie, wszystko dopasowane , u autora tego watku juz tak nie bardzo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam w D... ori płacić za 2 din 800zł

mi nie chodzi o ori/nie ori bo u Ciebie wyglada fajnie, wszystko dopasowane , u autora tego watku juz tak nie bardzo :thumbdown:

zawsze mogę mu podpicować :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też nie widzi.....ja jestem za ori zmianami :evil: jestem też po wymianie na 2 din ale wszystko na ori gratach....zbyt duże szpary mi przeszkadzają jak cholera a jak jeszcze cięcia widać :no: Chłopaki przecież to :audi::a4fan:

a jak mam w D... ori płacić za 2 din 800zł

DSC00636.jpg

też ciąłem i co może być ja nie wiem

u Ciebie jest git :good: ale założyciel wątku???? no chyba się zgodzisz że odchłań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywica ,spoiler siatka w zdesia radio dwa din za wszelką cenę gaz hak i jedziemy. Tacy ludzie nie zasługują na audi,ten samochód to nie honda nie powinno sie robić takich szopek domowymi metodami, miałem kiedyś golfa II i w życiu bym go tak nie skrzywdził. Powinni utworzyć nowy dział ,,Nie rób tego swojej A4''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...