Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Szkoda + uszkodzona opona


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest jeśli podczas jakieś szkody uszkodzeniu uległa jedna opona?

Sprawa ma się tak, że uszkodziłem auto na terenie sklepu, sklep ubezpieczony w Generali, ASO nie chciało naprawiać bezgotówkowo, zrobili kosztorys naprawy ale uwzględnili tylko 50% wartości uszkodzonej opony a 50% +100% drugiej muszę pokryć z własnej kieszeni.

Generali też stwierdziło, że zapłacą za 50% wartości opony bo :

"Zgodnie z § 10 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 01 lutego 1993r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów (Dz.U. Nr 21, poz 91 i Nr 134, poz.656) - pojazd nie może być wyposażony:

1) w opony różnej konstrukcji (w tym także o różnej rzeźbie bieżnika) na kołach jednej osi,

4) w opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie bieżnika, a w odniesieniu do opon nie zaopatrzonych w takie wskaźniki â�� o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,5 mm.

Oznacza to, że nie ma wymogu montowania na jednej osi pojazdu samochodowego opon tej samej marki, lecz muszą one posiadać taką samą konstrukcję, taką samą rzeźbę bieżnika. Generali TU nie zwraca kosztów zakupu drugiej opony. "

Tylko jak tak może być, że zostaje zmuszony do zakupu opony używanej, niewiadomego pochodzenia i bez gwarancji.

Jak mam się dalej kierować w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogumienie ulega zużyciu, w związku z czym amortyzacja jest uzasadniona.

Jeśli opona nie jest dostępna na rynku, masz prawo domagać się zwrotu kosztów 2szt

Przywołany przepis i wniosek nie wydaje mi sie być zgodny z tematem ...

Ta sama rzeźba i ta sama konstrukcja = ta sama marka.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem. Opona jest dostępna jako nowa a nie mogę mieć przecież założonej na jednej osi opony co ma 5mm a z drugiej 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...