ernius

• Paliwo
    PB

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia ernius

Reputacja

1. Niestety sieci gazowej nie ma. Rolety mają mieć za zadanie ochrony przed złodziejami, przed słońcem oraz w okresie zimowy przed stratami ciepła. Chciałbym spróbować wybudować dom jak najbardziej oszczędny jeśli chodzi o koszty ogrzewania dlatego rekuperacja. Rekuperacja również dlatego, że jest dwóch mieszkańców alergików. Co do kolektora ziemnego do rekuperacji to myślałem o tym ale jako opcja dodatkowe w późniejszym czasie. Zastanawiam się jak rozwiązać integrację wszystkich sterowników w jedno ( panel od alarmu, panel od rolet, panel od ogrzewania pieca, panel od podłogówki, panel od rekuperatora... ).
  2. Witam No i przyszedł ten czas kiedy to trzeba zadbać mieszkanko. Planuję wybudować dom Działka już jest, warunki zabudowy znane projekt wstępnie wybrany. Rodzina czteroosobowa. Domek coś takiego: https://www.extradom.pl/projekt-domu-tytan-3-WAH1690 Mam kilka dylematów z czego budować, co robić a czego nie robić. Ogrzewanie: ekogroszek czy pelet? Rekuperacja: tak/nie? Rolety zew: tak/nie? Projekt kupić i robić adaptację czy robić projekt od podstaw ? Może ktoś coś podpowie i doradzi.
  3. A może kiepska farba? U mnie jest to samo ale mam wentylator w łazience. Farba to jakaś specjalna anty grzybiczna i chyba źle położona ( za gruba warstwa ).
  4. ernius

Amelinium..

A nie lepiej zlecić to firmie co maluje proszkowo ? Zrobią to profesjonalnie i będzie trwalsze od ciekłej farby.
  5. A ja zakupiłem bezlusterkowca Olumpus M5. Fotki rewelacja i co najważniejsze to jest lekki
  6. Kiedyś znajomy też kupował nowe auto. Miał ofertę z jednego salonu i z tą ofertą pojechał jawnie do drugiego salonu. Oczywiście dali niższą. Z drugą do trzeciego i tak w czwartym zakupił auto Sposób trochę prostacki ale skuteczny.
  7. Również mogę polecić Turcję. Ostatnie wakacje tam spędzone z rodziną. Pierwsze prawdziwe wakacje . W tym roku Hiszpania ze względu na bezpieczeństwo w Turcji. W Grecji podobno mnóstwo imigrantów.
  8. Z InterRiskiem walczyłem 12 miesięcy ze szkody AC po zderzeniu z jeleniem. Walą równo ale doszło do tego, że zapłacili za każdą śrubkę nawet. Odwołanie było pisane co 30 dni i wyszedłem na swoje. Jak będziesz miał argumenty, że kwota naprawy musi być wyższa to walcz !!!!
  9. Kiedyś miał stłuczkę z jeleniem i też ubezpieczyciel przyznał mi zestaw naprawczy do lampy. Producentem lampy była Hella. Zadzwoniłem do nich i zapytałem się gdzie mogę taki zestaw kupić to mnie uświadomili, że taki zestaw nie istnieje i naprawa lampy jest niedopuszczalna. Wysłali mi listem taka informację a ja przedstawiłem to ubezpieczycielowi. Jego mina była bezcenna . Przyznano nową lampę.
  10. Może będziesz zainteresowany: http://olx.pl/oferta/aparat-sony-hx200v-idealny-CID99-IDb7v3z.html
  11. ernius

Buczenie 1600-2000RPM

Przy przyspieszaniu pomiędzy obrotami 1600 a 2000 tyś w kabinie słychać wyraźnie buczenie tak jakby silnik miał straszne opory ale jedzie do przodu. Gdzie szukać przyczyny?
  12. Trzy lata temu na przeglądzie wszyło, że amortyzatory z tyło mają 30% sprawności a z przodu 40%. Nic z tym nie robiłem. Przy kolejnym przeglądzie po roku miało ponad 60% sprawności. Po około 6 miesiącach było na ustawieniu geometrii i również sprawdzali amortyzatory i było, że do wymiany. Tydzień temu było znowu przegląd i mają ponad 60%. Przeglądy robione na tej samej stacji diagnostycznej. Ustawienie zbieżności w innej. Auto z 2002roku, 250 tyś przejechane. Mam wrażenie, że auto jest jakby strasznie twarde bo minimalne łączenie na drodze to wszystko mocno czuć. Zawieszenie standardowe. Jak sprawdzić amortyzatory czy faktycznie są do wymiany?
  13. U mnie było to samo ale najpierw rozleciało się sprzęgiełko, po wsadzeniu nowego kpl było ok ale po jakimś czasie właśnie na wyłączonej i na eco oraz zimą chrobotało. Okazało się, że odkręcała się pokrywka od sprzęgiełka. Nowa śruba i klej załatwiło sprawę
  14. Power-Kris: nie macie znaczka klubowego? Robiłem loga klubowe dla Calibra Team, Tigra Team, Vectra Unlimited i jakieś jeszcze inne. Elementy wykonane z stali nierdzewnej wypolerowane na połysk. Załóż nowy wątek, podeślij na priva linka a ja mogę umieścić fotki swoich prac i może coś z tego będzie.
  15. Przy podjeżdżaniu pod krawężnik 5-10cm wysoki, koła skręcone maksymalnie prawo, prędkość minimalna słychać wyraźny stuk po lewej stronie. Zawieszenie sprawdzone, końcówki nowe. Gdzie szukać przyczyny?