Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki - jaki zestaw przedni 150W?


Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu planuję mój systemik CA. Widzę, że jest na forum sporo osób, które znają się na rzeczy. Na chwilę obecną posiadam wzmacniacz JBL 755.6 (kupiłem okazyjnie - używkę)

Teraz poszukuję zestawu przedniego. Kanały zmostuję więc na przodzie będzie 2x 150W/160W rms (nie wiem czemu, ale różnie podają specyfikacje..) Na początku myślałem o Hertz HSK 163 ale teraz zastanawiam się nad DLS UP6.. Straszny mętlik w głowie mi się zrobił i sam już nie wiem.. Tylko tu pojawiają się wątpliwości - czy przód na mostku to dobry pomysł? Czy te przetworniki wytrzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć w bi-ampie, u mnie przez jakiś czas przód śmigał w mostku i dostawał 400w rms przy 4ohm - regulacja gainem musiała się odbywać bardzo delikatnie wręcz precyzyjnie :) Revelatorki tłukły niemiłosiernie.. ale teraz też nie ma biedy przód gra sobie normalnie czyli 100w na kanał i z racji tego , że na samochód mam klienta grają hertze hv165 i powiem tak BIEDNE są :) Inny przedział cenowy głośników inna bajka, inne brzmienie wszystko inne.. Tutaj też podałeś 2 modele zupełnie odmienne od siebie.. Podpowiedz ile masz kasy, przypuszczam, ze masz dobrze przygotowane miejsce pod 16-to centymetrowy woofer.. Mocą JBL'a tak się nie sugeruj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze przed nadchodzacym zakupem glosnikow powinienes zastanowic sie czy takie zestawienie ma sens ? Osobiscie uwazam ze mocno zaburzyles proporcje pomiedzy poszczegolnymi komponentami audio. O ile zestawy, ktore zaproponowales sa z wysokiej polki to potrafia zabrzmiec roznie. Ponadto skladaja sie z glosnika 16cm co jak wiadomo wiaze sie ze sporymi zmianami w drzwiach i tapicerce. Poza tym, zestawy glosnikowe z takiej polki sa duzo bardziej wymagajace w aplikacji co znowu wiaze sie kosztami. Jezeli nie uwzgledniles tego w budzecie to nierozsadnym byloby wydawanie takich kwot na glosniki i nie stworzenie im optymalnych warunkow do pracy bo nie wykorzystasz wtedy ich mozliwosci.

Niestety wzmacniacz o ktorym wspominasz jest z duzo nizszej klasy i w/g mnie z racji ilosci kanalow zostal skonstruowany do zupelnie innych celow niz zasilanie mostkowanymi kanalami zestawow glosnikowych o ktorych wspominasz. W takim zestawieniu nie wykorzystasz ani mozliwosci wzmacniacza ani glosnikow a wydasz spora kwote.

Na Twoim miejscu przemyslalbym jeszcze raz co chcesz osiagnac budujac swoj system i jakim budzetem dysponujesz bo sam zakup drozszych komponentow to jeszcze nie gwarancja dobrego brzmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota do której chcę złożyć system jest dosyć elastyczna bo składam powoli. Wolę poczekać, a mieć zestaw, z którego będę zadowolony. Miejsca pod głośniki będą oczywiście 16cm, porządnie wygłuszone. Wiem, że ten wzmacniacz to nie HI-END i generalnie nie jestem specjalnie przekonany co do JBl, ale jak napisałem, kupiłem go okazyjnie, a wartości mocy odpowiadały mojej koncepcji. Chciałem zbudować przód 2x 150W i sub 260W. Czy takie mostkowanie w tym przypadku to zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie zlym pomyslem jest dobieranie komponentow biorac pod uwage tylko wartosci mocowe. Jest cala gama wartosci nadrzednych przy doborze zestawu car audio a moc (teoretyczna) poszczegolnych elementow jest jednym z ostatnich czynnikow ktore o takim wyborze decyduja. Moze latwiej bedzie Ci zrozumiec na innym przykladzie: czy sensownym i optymalnym rozwiazaniem jest kupowanie telewizora LCD HD za ok 10tys zl a nastepnie podlaczenie go do zwyklej osiedlowej kablowki ?

Jak juz wspomnial Bartass_1 moce JBL widniejace w specyfikacjach traktuj :wink4: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi i nie mówię, że sugeruję się tylko mocą czy innymi przedstawianymi przez producenta papierkowymi wartościami :) Brak mi poprostu większego doświadczenia i osłuchania :P Trochę żałuję zakupu tego wzmacniacza i chyba będzie na sprzedaż, a na jego miejsce powędrują zapewne klocki u-Dimension.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze przed nadchodzacym zakupem glosnikow powinienes zastanowic sie czy takie zestawienie ma sens ? Osobiscie uwazam ze mocno zaburzyles proporcje pomiedzy poszczegolnymi komponentami audio. O ile zestawy, ktore zaproponowales sa z wysokiej polki to potrafia zabrzmiec roznie. Ponadto skladaja sie z glosnika 16cm co jak wiadomo wiaze sie ze sporymi zmianami w drzwiach i tapicerce. Poza tym, zestawy glosnikowe z takiej polki sa duzo bardziej wymagajace w aplikacji co znowu wiaze sie kosztami. Jezeli nie uwzgledniles tego w budzecie to nierozsadnym byloby wydawanie takich kwot na glosniki i nie stworzenie im optymalnych warunkow do pracy bo nie wykorzystasz wtedy ich mozliwosci.

Niestety wzmacniacz o ktorym wspominasz jest z duzo nizszej klasy i w/g mnie z racji ilosci kanalow zostal skonstruowany do zupelnie innych celow niz zasilanie mostkowanymi kanalami zestawow glosnikowych o ktorych wspominasz. W takim zestawieniu nie wykorzystasz ani mozliwosci wzmacniacza ani glosnikow a wydasz spora kwote.

Na Twoim miejscu przemyslalbym jeszcze raz co chcesz osiagnac budujac swoj system i jakim budzetem dysponujesz bo sam zakup drozszych komponentow to jeszcze nie gwarancja dobrego brzmienia :)

Właśnie do tego się odniosłem, w jednym z poprzednich tematów też pisałem o tym.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za słuszne uwagi :) Przemyślałem i zmieniłem koncepcję. Mam nadzieję, ze uda mi się złożyć jakiś rozsądny zestawik. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...