Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Pytanie o MAGNAT co to znaczy 2 kanałowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako ze kompletnie nie znam sie na car audio a chcialbym by moje autko bylo troche bardziej zywiolowe pod wzgledem muzycznym to rozglodam sie za nienajgorszym ale tez i nie profesjonalnym sprzetem. Radyjko mam JVC 4x50W. Mam na oku pewien zestaw MAGNAT wzmacniacz 580 Watt i skrzynia basowa takze MAGNAT 800 Watt, plus potrzebne kable za 320zl calosc. Wzmacniacz wg opisu jest "2 kanałowy - zmostkowany do skrzyni". Co to znaczy ze wzmacniacze sa dwu albo cztero kanalowe. Czy to znaczy ze moge podlaczyc 2 albo 4 skrzynie?? Z tylu na polce po poprzednim wlascicielu mam 4 glosniki z czego dwa sa mniejsze a dwa srednicy 20cm i nie graja gdy sie je podlaczy do radia a na probe cos tam graly gdy byly podlaczone pod wzmacniacz. Czy do tego wzmacniacza moglbym podlaczyc ta tube plus te 4 glosniki ktore mam w tylnej polce?? Dziekuje bardzo za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zmacniaczu ilość kanałów to znaczy ile niezależnych głośników możesz do niego podłaczyć. Nie mówie tu o sytuacji że pod jeden kanał podłacza ktoś 2 lub więcej głosniki.

4 kanały to mozesz podłaczyc np 4głośniki czyli np prawy przód, lewy przód, prawy tył, lewy tył.

Możesz także podłaczyć prawy przód, lewy przód a dwa tylne kanały zmostkować i pod nie podłaczyć skrzynię (mostkowanie kanałów sumuje moce na nich a nawet najczęściej jest więcej niż suma pojedyńczych).

ten Twój wzmak jest ilo kanałowy? Bo sama "wydumana"(z plakietki) moc nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladne dane na temat owego wzmacniacza znalazlem na allegro:

Dane Techniczne:

MAGNAT EDITION 220 HQ 580 WATTS

2-kanałowy wzmacniacz samochodowy

Moc Max. przy 4Ω - 2x160/ 1x580 Watt

Moc RMS przy 4Ω - 2x55/ 1x150 Watt

Moc Max. przy 2Ω - 2x290 Watt

Moc RMS przy 2Ω - 2x75 Watt

Pasmo przenoszenia 5 – 50 kHz (-3 dB)

Stabilny przy 2Ω

Bass Boost

Układ zabezpieczający przed zwarciem

Dioda zielona oznacza poprawne działanie

Dioda czerwona oznacza włączenia zabezpieczenia

Wymiary (Dł. x Wys. x Szer.) 221 x 57 x 236 mm

Czy wogole gra jest warta swieczki?? Bo chcialbym wykorzystac niegrajace 4 z tylu glosniki i czy ten wzmacniacz sie do tego nadaje plus zalaczona tuba czyli lacznie bylo by ich 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak niema z czym szaleć :chytry:

albo podłaczasz to co jest w półce 1duży + jeden mały głośnik pod jeden kanał i to samo z drugim małym i duzym pod drugi kanał. Jednak to nie wiem jak zagra bo nie wiadomo jakie to głośniki. Pozatym jaką masz tę tubę? Bo tuby raczej cienko grają.

jak napiszesz co za tuba to pomyslimy.

Jedno jest pewne Wszystkiego pod ten wzmak nie podłączysz :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;( ;( ;( to mnie kolego nie pocieszyles ani troche ;( ;( ;(

Dane skrzyni:

DANE TECHNICZNE:

Skrzynia Basowa MAGNAT EDITION B30

WYMIARY GLOSNIKA 30cm

MOC MAKSYMALNA 800W

MOC NOMINALNA RMS 250W

SKUTCZNOSC 91dB

PASMO PRZENOSZENIA 25-250Hz

WYMIARY 430x390x355

Czyli wnioskuje ze nie ma takiej opcji by podlaczyc tych 5 glosnikow pod dwa kanaly a zeby moc to zrobic to by trzeba bylo wzmachol 4 kanalowy. Oj nie dobrze :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz. żeby to wszystko podłaczyć trzeba albo wzmak 4 kanały albo 2 wzmaki 2 kanałowe i w drugim mostek na tube. ale z tego co widze to ani z jednego ani drugiego szału nie będzie więc moja propozycja to zrobić mostek i podłaczyc te tubę. Później odłączyć i podpiąć te głośniki w półce tak jak opisałem wcześniej i wtedy zobaczysz z czego będziesz bardziej zadowolony. Jak już wspomniałem to nie jest sprzet dla melomanów dlatego nie spodziewaj się super jakości na tym sprzecie. Podłącz raz jedno, raz drugie i zobacz co Ci będzie bardziej brzmieniowo pasowało.

Ale skoro mówisz że w półce masz 2 głośniki po 20cm to mogą całkiem fajnie zagrac więc masz wybór i wtedy bagażnik nie jest zawalony tubą.

Ja u siebie mam w półce 16cm pod samym radiem i tez daje rade więc powinieneś dojśc do jakiegos kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem sprzet jaki mam zalozony jest to dokladnie ten sam z tym ze w tweeterach mam dziury. Wiec chyba sa spalone:

http://allegro.pl/boschmann-zestaw-25cm-500w-6-glosnikow-b700-i1661157542.html

Wiesz, zeby ogolnie mi cos gralo to wyciagnalem te duze glosniki i wlozylem w okragle otwory glosniki 16:9 lub cos kolo tego tego samego producenta. Tyle tylko ze pasuje to jak swini siodlo, owalne glosniki do okraglych otworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem sprzet jaki mam zalozony jest to dokladnie ten sam z tym ze w tweeterach mam dziury. Wiec chyba sa spalone:

http://allegro.pl/boschmann-zestaw-25cm-500w-6-glosnikow-b700-i1661157542.html

to widze że w zestawie jest 6 głośników. A ty pisałes o 4. Których niema w samochodzie u ciebie?

I jaka jest tuba bo coraz mam większe wrażenie że ta półka może jednak zagrać lepiej niż ta tuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisalem o 4 glosnikach bo wg mnie te 4 sa sprawne, sa tez tam 2 tweetery co daje lacznie 6 glosnikow, ale w nich sa dziury wiec pewnie nie wytrzymaly i sie spalily. W tylnej czesci samochodu jest tylko ten zestaw z allegro zamontowany na tylnej polce i nic poza tym. No a z przadu to seria 4 glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem. Czyli ja bym zrobił tak jak pisałem czyli podepnij raz to, raz to i zobacz co Ci bardziej odpowiada.

Podłaczenie tego razem nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUrcze, ale nie wiem czy mam brac ta tube, a jesli bedzie mi ona zbedna bo np uznam ze na polce beda graly lepiej. Troche lipa.

A do czego sluzy taka puszka ktora czasami jest tez podlaczona to jest chyba tzw kondensator czy cos podobnego. Czy musze to montoawac?? Co to daje wogole??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa to w ogóle zmienia postać rzeczy :cool1: Ty jeszcze tej tuby nie masz? Bo zrozumiałem że masz ją juz i nie wiesz jak złożyc.

W takim razie ja bym nie kupował tuby bo zamrozisz te kasę a potem i tak nikt tego nie kupi od Ciebie. Jesli bardzo będziesz chciał bo Ci będzie mało to kupuj skrzynkę zamknięta luz z Bass Reflex.

A narazie podłaczaj to co masz i mysle że jesli nie jestes wymagający bardzo to powinno Ci wystarczyć.

Te puszki jak to znazwałes to zwrotnice. dziela pasmo na poszczególne głośniki. Jesli masz je to podłaczasz tak:

Na zwrotnicy gdzie napisane Amplifiler podłaczasz do wzmacniacza (wszędzie plusy i minusy podłącz dobrze),

tam gdzie woofer podłaczasz duzy głośnik, i skoro mówisz że tweetery rozwalone to nie podłączaj ich a w zwrotnicy w złącza omiedzy woofer i tweeter te srednie (nie moge doczytać na zdjeciu). I powinieneś byc zadowolony.

Masz już podłaczony wzmak do radia i do prądu? Jak tak to przy sprawnej robocie za pół godz możesz cieszyć sie dobra muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...