Skocz do zawartości
IGNOROWANY

warta zaniżona wartość części


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Warta mi wyceniła mniej więcej tak do dam ze chodzio szkodę z OC sprawcy

audi A4 b6

Warta ASO AUDI

lampa ksenon L 300zł 2040zł

lampa ksenon P 300zł 2040zł

maska przód 360zł 1650zł

grill 100

wzmocnienie przód 350zł 850zł

Nie wspomnę już o robociźnie 1 roboczo godzina 50zł

powiedzcie co dalej z tymi oszustami

Przepraszam za te byki ale byłem taki wkurzony a w dodatku pisałem z nowego telefonu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytać trochę forum - jest trochę wątków o odszkodowaniach i likwidacji.

Następnie zapytać wujka googla o spraw kilka, napisać odwołanie albo wstawić auto do ASO.

A po wszystkim powinieneś zajrzeć jeszcze do słownika, bo błędy aż kolą w oczy.

PS takie odszkodowanie dostałem rok temu za lekką przycierkę błotnika. Koszt naprawy wyszedłby mnie normalnie 600-700 złotych, a dostałem 1300 prawie. Sądzę, że masz się o co bić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erniorzegow a po polsku pisać umiesz? bo z tego co napisałeś to raczej nie, zmień tytuł wątku poprawiając z zanirzona na zaniżona, swoją wypowiedź też popraw bo ciężko doczytać o co lata

tutaj wycinek z regulaminu naszego forum:

19. Pytania i wypowiedzi formujemy w ten sposób, aby temat oddał poprawnie zawartość Twojej wiadomości oraz sens tego, co chcesz przekazać. Napisz tak żeby inny użytkownicy nie tracili czasu na zastanawianie się o co Tobie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta policzyła albo zamienniki albo wprowadziła urealnienie - nie widzę kosztorysu, warto o niego wnioskować.

I jedno i drugie przy szkodzie z OC jest bezzasadne, chyba, że przypadek dotyczy już wcześniej naprawianego pojazdu, który nie miał zamontowanych części oryginalnych.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca pomierzyl całe auto i stwierdził że tylko prawe tylne dzwi były malowane . Tak że auto nie było przedtem rozbite , jak dzwonilem do nich to mi kazali naprawić auto i przedstawić fakturę to wtedy mi zwrócą różnicę . To chyba jest bezprawne bo jeśli ja nie będę chciał naprawiać tylko sprzedać w takim stanie, to też mi się należy odszkodowanie na orginalnych częściach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szkodzie z OC, odszkodowanie ma wyrównać różnicę w majątku przed i po szkodzie.

Nie masz obowiązku naprawiać, ani dokumentować naprawy fakturami, a już tym bardziej przedstawiać faktur źródłowych (warsztatu).

Szkoda - w następstwie roszczenie jest wymagalne niezależnie od tego, czy naprawa została już dokonana.

Obowiązek naprawienia szkody - wypłaty odszkodowania powstaje z chwilą powstania szkody i nie jest uwarunkowany dokonaniem naprawy przez poszkodowanego, ani nawet zamiarem jej wykonania.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...