Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Kontrolka niski poziom oleju


czarek

Rekomendowane odpowiedzi

witam po przejechaniu około 20-30km zapala się żółta kontrolka niski poziom oleju,po wyjęciu bagnetu kontrolka gaśnie i znów 20-30km zapala się. Poziom oleju na bagnecie dobry,olej wymieniony proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz maske to kontrolka ci zgasnie zawsze[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 00:28_________________________________________________w moim tez mi sie zapalala kontrolka z poziomu oleju ale nie tak czesto.....a stan oleju masz dobry na bagnecie?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 00:29_________________________________________________I tez mialem problem z ta kontrolka stanu oleju...zapalala sie a stan oleju na bagnecie byl dobry.Jezdzilem po mechanikach i nic.W koncu kupilem czujnik nowy w aso i pojechalem do kolegi mechanika na wymiane tego czujnika.I co sie okazalo?Po wyjeciu starego czujnika porownalismy stary z nowym i stary czujnik okazal sie dluzszy od nowego czujnika.Zamontowalismy nowy czujnik poziomu oleju i problem zniknal.Do dzis juz mi sie kontrolka stanu oleju nie zapalila ani razu i stan oleju na bagnecie jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez mam taki problem ze stan oleju na bagnecie jest dobry a kontrolka potrafi sie zaświecić. Przy następnej wymianie oleju chyba wymienię czujnik na nowy bo czasem to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kontrolka gaśnie zawsze jak na moment wyciągnę bagnet lub odkręcę korek wlewu oleju. czujnik poziomu oleju wymieniony ale nie na nowy i dalej takie same obiawy

A nie jak maskę otworzysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no co ma maska do poziomu oleju

Do poziomu nic ale do kontrolki niskiego stanu to już dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz maske to kontrolka ci zgasnie zawsze[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 00:28_________________________________________________w moim tez mi sie zapalala kontrolka z poziomu oleju ale nie tak czesto.....a stan oleju masz dobry na bagnecie?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 00:29_________________________________________________I tez mialem problem z ta kontrolka stanu oleju...zapalala sie a stan oleju na bagnecie byl dobry.Jezdzilem po mechanikach i nic.W koncu kupilem czujnik nowy w aso i pojechalem do kolegi mechanika na wymiane tego czujnika.I co sie okazalo?Po wyjeciu starego czujnika porownalismy stary z nowym i stary czujnik okazal sie dluzszy od nowego czujnika.Zamontowalismy nowy czujnik poziomu oleju i problem zniknal.Do dzis juz mi sie kontrolka stanu oleju nie zapalila ani razu i stan oleju na bagnecie jest oki.

Żeby uzupełnić olej musisz podnieść maskę. Po zamknięciu powinna zgasnąć kontrolka. :)

Moim zdaniem w cytacie wyżej dostałeś odpowiedź. Możliwy czujnik. VAG-a podpinałeś ?

Myślę, że johan41 ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak maske podniesiesz to kontrolka zaraz nie zgasnie tylko po chwili.Ja mialem to samo[br]Dopisany: 08 Lipiec 2011, 23:52_________________________________________________mialem dluzszy czujnik i dlatego kontrolka sie zaswiecala bo caly czas ten czujnik pokazywal ze jest za niski poziom oleju.Kupilem nowy ori z aso pod model auta i zalozylem i mam problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również.

Stało się dużo gorzej. Jadąc na wczasy nad morze koło Gdańska zapaliła się czerwona kontrolka oleju. Podjąłem ten temat w dziale "Serwisy Samochodowe- polecane". Jeżeli będziesz mógł coś doradzić, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...