Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika w zakresie 1800-2000 obr/min


pawullonn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy dziś wracałem wycieczki i zauważyłem że jak przyspieszam to w zakresie 1800-2000 obr/ min silnik na chwilke dostaje jakiegoś przyhamowania tzn jadę i czuję jakby na chwileczkę coś przyhamowało silnik dosłownie jakbym wjechał nagle w kałużę i wyjechał odrazu i dalej ok.

nie dzieje się to jak jade na 1, najczęściej na 2, czasami na 3 ale rzadko.

Co to może być :/

Rozwiązanie:

koledzy co do mojego problemu wyjaśniło się wszystko, mechanik odłączył kabelek od egr i wszystko śmiga jak burza

DSC_1013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dokładnie takie same objawy. Po podłączeniu VAG-a zero błędów, z logów mechanik wywnioskował, że problem jest z pompowtryskiwaczami, mają duże korekcje i "leją" za dużo czyli jak to mówią "kończą się". Objawem było też zwiększone zużycie paliwa. Zrób logi i sprawdź grupę 013 silnika. Nie wiem na ile jest trafna ta diagnoza, pompek na razie nie zmieniałem, może ktoś z ekspertów wypowie się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał jednak na vnt w turbinie, ale bez logów to można sobie gdybać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze problem znika gdy wyłączę ESP.

W międzyczasie wymieniałem prawy przegub i czyscilem EGR, potem pojawiły sie te objawy ale to chyba przypadek?

Witam

Mam dokładnie takie same objawy. Po podłączeniu VAG-a zero błędów, z logów mechanik wywnioskował, że problem jest z pompowtryskiwaczami, mają duże korekcje i "leją" za dużo czyli jak to mówią "kończą się". Objawem było też zwiększone zużycie paliwa. Zrób logi i sprawdź grupę 013 silnika. Nie wiem na ile jest trafna ta

diagnoza, pompek na razie nie zmieniałem, może ktoś z ekspertów wypowie się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...