-
[B5 ALL] sygnalizacja ciśnienia oleju
Dzieki za odpowiedz:)
-
[B5 ALL] sygnalizacja ciśnienia oleju
to jeszcze ostatnie pytanie czyli + plus na pin czujnika jest podawany cały czas natomiast masa jest sterowana poprzez czujnik?
-
[B5 ALL] sygnalizacja ciśnienia oleju
dzięki Grześku czyli gdy czujnik nie ma prawidłowego ciśnienia jest zwarty co wywołuje święcenie kontrolki?
-
[B5 ALL] sygnalizacja ciśnienia oleju
Witam proszę o pomoc.Od jakiegos czasu zastanawiam się na jakiej zasadzie działa układ kontroli ciśnienia oleju.Czujnik cisnienia oleju jest 1 pinowy.Z akumulatora jest podawany + na pin od czujnika a obudowa silnika jest masą (-).I teraz chodzi mi o diagnostyke takiego układu.Czy kontolka zapala sie poniewaz w układzie jest przerwa, czy może bo jest przepływ prądu??Czujnik podczas poprawnego ciśnienia umożliwia przepływ prądu czy robi przerwe w układzie?? Na jakiej zasadzie zapala sie kontrolka oleju.[br]Dopisany: 22 Luty 2012, 16:19_________________________________________________proszę o pomoc niech ktoś napisze z grubsza jak się diagnozuje ten system
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
Pozatym najpierw loguj auto i zobacz czemu mułowato jezdzi a potem bierz sie za "naprawianie"
-
[B6 AVB] LECI OLEJ Z SIATKI ZA TURBINA NA ZIMNYM SILNIKU, JAKA PRZYCZYNA?
na to wyglada ze na 99% winna jest turbina odkręć dolot czy tam tez nie ma zbyt wiele oleju.Jest taka mozliwość ze renegeracja do konca nie wyszła:(
-
[B5 AFN] Czarny dymek po wymianie intercoolera
hehe dobre i co lepiej jezdzi teraz??
-
[B6 AWX] Słabo się rozpędza i Po chwili ma właściwą moc
Ok a robiłes logi??
-
[B5 AHU] Silnik traci moc przy przyspieszaniu
Zrób dokładne logi zanalizuj je i napewno dojdziesz co nie gra szkoda nerwów na wróżenie:)
-
[B6 AWX] Słabo się rozpędza i Po chwili ma właściwą moc
tak powinno pomoc w ten sposób wyłaczysz recyrkulacje spalin jesli sie polepszy powinienes zaslepic go na stałe tak jak to robi jakies 60% forum Tylko proszę nie idz na łatwizne bo widze ze nie chce Ci się szukac informacji.Tak naprawde gdybys poszukał na forum dawno znalazł byś informacje co dolega twojemu samochodzikowi:)
-
[B5 AFN] Czarny dymek po wymianie intercoolera
Ja raczej by najpierw zrobił logi:) później raczej skupił bym sie na coolerze bo moze byc dziurawy albo niestarannie składałes i masz dziure dlatego wpada w tryb awaryjny i dymii
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika, czy przyczyna mogą być lejące wtryski?
Witam mam pytanie czy w logach da się okreslić czy wtryskiwacze leją czyli mają zużyte końcówki.
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=222032.0 Logi zrobione przedwczoraj proszę o pomoc.
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika
Witam kontynuuje mój problem samochód pali bez problemu wolne obroty równiez ok.Samochód dymi na szaro.Sprawdziłem poziom oleju na bagnecie i jest o jakieś 3-4mm nizej niz powinno być.W tym silniku od wymiany do wymiany ani milimetra oleju nie ubywało logi robiłem wszystko wyszło ok na wolnych orotach bardzo lekko kopci ze prawie nie widać a przy około 2 tys obr/min strasznie kopci.Luzu na turbinie nie ma wzdłuznego wogóle a poprzeczny bardzo mały ledwie wyczuwalny niewiem co sie podziało z tym silniczkiem.[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 15:12_________________________________________________Tak samo rozbierałem dolot i jest tam jak zawsze było film olejowy:).Może to usczelniacze na zaworach powiedziały papa?Co wy na to?? [mod]nie zakładaj nowego wątku dla kontynuacji tego samego problemu. wątek został scalony - Musashi[/mod]
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika
Wielkie dzięki Sztomel jutro załącze logi.Aha a logów dynamicznych nie dam rady zrobić bo mam uszkodzoną belkę po stłuczce i kolo z tyłu mam pod kątem.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 13:15_________________________________________________Tutaj jest dalszy ciąg wątku teraz sprawdziłem poziom oleju i jest według mnie rzadki nigdy jak sprawdzałem to nie kapało mi z bagnetu sprawdzałem na zimnym to czyli gdyby sie rozgrzał ten olej to byłaby woda czyżby sie paliwo dostało do oleju?? Pewnie któryś wtryskiwacz siadł??[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 17:29_________________________________________________czy to że mam przestawiony kąt wyprzedzenia wtrysku morze wpłynąć na pracę silnika. czy kąt jest ważny tylko przy zapalaniu silnika.
malinek21
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta