Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] LECI OLEJ Z SIATKI ZA TURBINA NA ZIMNYM SILNIKU, JAKA PRZYCZYNA?


audicor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!!!

Mam taki problem, przy uruchomieniu mojej audiczki 1.9 tdi 101km. 2002r po nocy (nie zawsze) leci olej z siatki (tłumik drgan) odrazu za turbina, cała ława jest mokra od oleju, dziwne jest,ze jednego dnia leci olej,a nastepnego nie leci. Prosze o pomoc co to moze byc?Auto chodzi jak należy ,turbo się nie zacina itp. Z góry wielkie dzieki za pomoc.[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 14:43_________________________________________________Sorki za duże litery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że siada powoli uszczelnienie turbawki po stronie gorącej i uszczelnia się dopiero jak się troszkę zagrzeje, poza tym do wymiany łącznik elastyczny wydechu, bo jak by był sprawny to nie powinno przez niego kapać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik elastyczny to napewno, tylko nie wiem właśnie czy to turbawka, po regeneracji turbawki zrobiłem max 20 tys.km, przez ostanie dni bylem na podnosniku i myciu silnika chyba z 7 razy, i nie maga stwierdzic co to jest. Raz zostawilem na noc, wepchnieta byla na podnosnik ,podniesiona, odpalona ,chodzila i nic nie lecialo, i taka loteria,e raz leci raz nie leci :kwasny:[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 15:42_________________________________________________łącznik elastyczny wydechu :)[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 15:43_________________________________________________Nie wiedzialem jak to fachowo sie nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!!!

Mam taki problem, przy uruchomieniu mojej audiczki 1.9 tdi 101km. 2002r po nocy (nie zawsze) leci olej z siatki (tłumik drgan) odrazu za turbina, cała ława jest mokra od oleju, dziwne jest,ze jednego dnia leci olej,a nastepnego nie leci. Prosze o pomoc co to moze byc?Auto chodzi jak należy ,turbo się nie zacina itp. Z góry wielkie dzieki za pomoc.[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 14:43_________________________________________________Sorki za duże litery!

A nie kapie ci z zaworu EGR który znajduje się nad złączem elastycznym? To częsta przypadłość w tych silnikach a tobie wydaje się, że leci z turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozszczelniła Ci się uszczelka od smarowania turbiny, co może być powodem lania się oleju na kolektor wydechowy,i przeciekania przez tą plecionkę która jest na kolektorze wydechowym przed katalizatorem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozszczelniła Ci się uszczelka od smarowania turbiny, co może być powodem lania się oleju na kolektor wydechowy,i przeciekania przez tą plecionkę która jest na kolektorze wydechowym przed katalizatorem :mysli:

He he, trzeźwy jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu za turbiną jest taka siatka (łącznik elastyczny wydechu) i z niej leci olej (napewno jest nieszczelna,dziurawa)ale tam nie powinno być oleju moim zdaniem,myslze narazie wspawać nową siatkę ( łącznik elastyczny wydechu)i zobaczyć co będzie się dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu za turbiną jest taka siatka (łącznik elastyczny wydechu) i z niej leci olej (napewno jest nieszczelna,dziurawa)ale tam nie powinno być oleju moim zdaniem,myslze narazie wspawać nową siatkę ( łącznik elastyczny wydechu)i zobaczyć co będzie się dzialo.

O 15:36 napisałem Ci co jest przyczyną :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...