Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pukanie w okolicach przedniej osi.


majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej A4 występuje dziwne pukanie gdzieś koło kół z przodu. Byłem na sprawdzeniu zawieszenia i gość po 3x sprawdzał każdy wahacz i nic. Wszystko ok. Dziwne jest to, że puka na małych nierównościach np. na łączeniu płytek i najbardziej to słychać gdy jest "noga z gazu", natomiast jak jadę na biegu i silnik ciągnie samochód to wtedy nie puka albo bardzo rzadko. Potrafi puknąć kilka razy na metrze. Czyżby to był przegub wewnętrzny? Niby go sprawdzałem i szarpałem ale luzów jakiś odczuwalnych nie ma. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy zawias drzwi nie ma luzu znajomemu właśnie on pukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi sprawdzane. Nie mają luzu.[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 11:06_________________________________________________Problem został rozwiązany. Nastała cisza. Okazało się, że luz był na wahaczu w prawym kole dolny tylni :) Sprawdzanie na stacji diagnostycznej nic nie wykazało. Dopiero dzisiaj skręciłem trochę koła w prawo, kopnąłem w koło od przodu (w bieżnik) i usłyszałem to pukanie. Później zacząłem przytrzymywać każdy wahacz i kopać w koło. Szybko sprawca został zidentyfikowany i wymieniony :)

Zamykam wątek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...