Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] AirBag


ikS

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zaznaczam, iż ze mnie laik totalny także proszę się nie śmiać z mojego zapytania i nie dokuczać :confused4:

wczoraj włączyła mi się kontrolka airbag i nie gaśnie.

Co z tym fantem zrobić?? Jakie są teorie na ten temat???tzn czy to jest jakiś standard, że się włącza poprzez jakieś spięcia czy coś w tym stylu???czy poprostu mam uszkodzoną poduchę

Jakie kroki podjąć należy??

Za wszystkie podpowiedzi z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszym krokiem jest podpięcie VAG-a i sprawdzenie błędów, bo wtedy będziemy wiedzieli na czym stoimy,

może być taśma w kierownicy, może być kostka pod fotelem od poduszek bocznych także sam widzisz nie można dokładnie powiedzieć co może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączałeś klemy od akumulatora ?

Nic nie da odłączenie aku trzeba wykasować vagiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem się za pomocą kabelka obd2 i za pomocą programu Polski VAG wyłączyłem kontrolkę AIRBAGA. Teraz jest tylko pytanko co było nie tak (tzn. dlaczego ta kontrolka się zapaliła) Całą akcja przebiegała mniej więcej tak: …uruchamiałem zakładkę „poduszka powietrzna” a tam ukazał się czarny obraz (w miejscu gdzie powinny być wykresy i powyżej itp.) nic nie ma :wallbash:, następnie wcisnąłem zakładkę „usuń błędy” czy jakoś tak :gwizdanie: no i AIRBAG zniknął. Pytanko jak mogę sprawdzić za pomocą Polskiego VAGa jaka była przyczyna zapalenia się powyższej kontrolki bo klikając znowu na zakładkę „poduszka powietrzna” dalej jest tylko czarne okienko… nic żadnych działających opcji :kwasny:.

Czy jest może jakiś inny lepszy programik dla mojej czarnej wdowy rocznik ‘97 o serduszku 110 konnym AFN :embarrassed: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie wyłączyłeś tylko skasowałeś błąd i kontrolka zgasła, tylko powinien pokazać się nr błędu i wtedy byłoby wiadome co i jak...

teraz musisz jeździć aż zapali się znowu ale jak dało się wykasować to się narazie nie ma czym przejmować

vag-com 311.2 najlepiej użyć do tego celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

teraz musisz jeździć aż zapali się znowu ale jak dało się wykasować to się narazie nie ma czym przejmować

Tzn, że poducha jest sprawna??

Ogólnie to dzięki serdeczne za informacje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w programie dałeś skasuj błąd i kontrolka od poduszki zgasła tzn., że błąd się skasował, rozumiem, że kontrolka w momencie przekręcenia na zapłon zapala się i po chwili gaśnie, jeśli tak to jest ok, jeśli błąd będzie się powtarzał trzeba zczytać jego kod i będzie wiadomo czego dotyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys przegladajac bezpieczniki wypadl mi ten odpowiedzialny za poduchy.. wtedy tez ciagle swiecila sie kontrolka. po skasowaniu bledow wszystko wrocilo do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...