Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zestaw naprawczy a odpowietrzenie układu.


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Leje mi się płyn przy zaciągniętym ręcznym. Kupiłem zestaw naprawczy i jutro będę rozkręcał lewy tylny zacisk. Po tej czynności trzeba odpowietrzyć układ tylko z remontowanego zacisku czy ze wszystkich czterech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy z tego naprawianego,

ale przy okazji wymien płyn na nowy

nim zdejmiesz zacisk przygotuj sobie sobie nieprzelotową nakrętke z gwintem M10X1

zabezpieczysz układ przed zapowietrzeniem

aaaaaa, zeby rozebrac tylny zacisk potrzebujesz szczypce do pierścieni Seegeera, bez tego ani rusz

przyda sie tez smar syntetyczny (litowy) do poskładania całości

odpowietrzanie trzeba zrobic z "reki" nie na jarzmie

no to tyle, jak bedziesz miał klopot z poskładaniem to daj znac :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem tylko zacisk. Odpiąłem linkę od ręcznego, odkręciłem tą metalową cześć na wieloklinie do której przyczepiona jest linka ręcznego i sprężyna, wydarłem starą uszczelkę wstawiłem nową i miałem mały problem. Tłoczek poszedł do góry i próbowałem go cofnąć najpierw przez podważanie. Potem znalazłem info, żeby okręcać go i dociskać. Złożyłem zacisk. Pojechałem przejechać 400 może 500m. Pedał hamulca zrobił się dziwny, do połowy tylko dało się go wcisnąć wcześniej. Teraz jak dojdzie do połowy to dalej jak by sam opadał lub stawia bardzo mały opór i idzie dotknąć nim podłogi. Jak wcisnę go parę razy wraca do normalności ale po chwili znów to samo. Próbowałem odpowietrzyć reperowany zacisk sam poprzez deskę blokującą pedał hamulca :wallbash:.

Auto hamuje chyba dobrze. Przy okazji, uszkodziłem gumę tą co jest na wierzchu tłoczka. Proszę o jakieś wskazówki jak ją wymienić i poprawnie odpowietrzyć układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tloczek jest wkrecany i wciskany

aby go wyciagnac wystarczy ponaciskac dzwignie od recznego

poskladanie tez wymaga malej kombinacji

jak cos to nr do mnie masz ponizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło porządnie odpowietrzyć remontowany zacisk. Wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...