Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy można usunąć odpowietrznik w tylnej części sedana?


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem podobny temat (z 2008 roku) i tam pisali, żeby usunąć ale nie jestem przekonany do końca czy tak można bo nikt nie pomyślał o innych aspektach.

A więc tak. Zamontowałem skrzynie basową w bagażniku i wszystko pięknie. Zacząłem eliminować elementy które drżały podczas odsłuchu muzyki. Wszystko jest już prawie ok. Zostały mi tylko odpowietrzniki, które znajdują się przy zderzaku (Sedan). Wyciągnąłem tą małą półeczkę, która jest z lewej strony bagażnika i widać tam odpowietrzniki, które drgają podczas basu i emitują nieprzyjemny dźwięk :kox:

Teraz pytanie: Czy można tak bez niczego wyciągnąć te odpowietrzniki?? Jeśli tak to czy woda nie będzie się lała przez dziurę po nich podczas jazdy w deszczowe i śnieżne dni?? Jeśli nie można ich wyrzucić to co byście radzili z nimi zrobić?? Może robiliście już coś u siebie w tym kierunku?? Wszystkie propozycje mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze modele Audi , np 80 B3 ,B4 i C4 miały do uszczelnienia lamp tylnych w nadwoziu , stosowaną taka mase plastyczną. Jak ją ugnieciesz przez chwilę w rękach, to staje elastyczna jak plastelina. Jak nia np. uszczelnisz brzegi kratek to jest pewność że nie będzie drgań. Pasta się lekko przyklei ale pozostaje cały czas elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz usunąć te "klapki" które drgają na odpowietrzniku i wsadzić w ich miejsce gąbkę , nie będzie nic drgało :wink4: Ja tak zrobiłem u Siebie w B7 zresztą Kerczi i Przemian również :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzi gąbkę to nie będzie wentylacji nadwozia. Przez te kratki jest wysysane powietrze i ich zatkanie będzie powodowało pozostanie wilgoci w środku. Szcególnie w zi mie i jesienią da sie to we znaki/ zamarzniete szyby od środka itp./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzi gąbkę to nie będzie wentylacji nadwozia. Przez te kratki jest wysysane powietrze i ich zatkanie będzie powodowało pozostanie wilgoci w środku. Szcególnie w zi mie i jesienią da sie to we znaki/ zamarzniete szyby od środka itp./

A przez gąbkę nie przechodzi powietrze ? :shocked:

U siebie nie zauważyłem takiego zjawiska jakie opisujesz , zresztą nie tylko Ja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierał / każdy zrobi ja zechce/ , ale gąbka chłonie wilgoć i na pewno zmniejsza przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierał / każdy zrobi ja zechce/ , ale gąbka chłonie wilgoć i na pewno zmniejsza przepływ powietrza.

hmm a jak otwierasz schowek w bagazniku to co masz na nadkolu np. ? :wink4: Jasne że gabka chłonie wilgoć w jakimś stopniu ale tak jak wspomniałem u mnie takiego efektu o jakim wspomniałes nie było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pada u nas ale w tym tygodniu postaram się tym zająć i dam znać jak to rozwiązałem. A kolega Cuber nie dasz rady cyknąć fotki jak to wygląda u Ciebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pada u nas ale w tym tygodniu postaram się tym zająć i dam znać jak to rozwiązałem. A kolega Cuber nie dasz rady cyknąć fotki jak to wygląda u Ciebie???

Ja juz nie mam B7 :cool1: ale gdzie na forum było fotostory z tego zabiegu , zaraz poszukam [br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 11:48_________________________________________________o prosze tutaj cały temat :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=131255.0

myśmy zrobili tak jak Kerczi pokazał => http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=131255.msg1578483#msg1578483 tylko gąbka nie zaklejenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Nie mogłem znaleźć boja szukałem po słowie odpowietrznik. Jak tylko pogoda dopisze to zabieram się za dokonanie zabiegu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Nie mogłem znaleźć boja szukałem po słowie odpowietrznik. Jak tylko pogoda dopisze to zabieram się za dokonanie zabiegu :naughty:

Nic sie nie dzieje, mam juz druga zime i jest :good:

Kup takie gabki jak do mycia naczyn...one sa takie bardzo dziurkowane...powietrze przepuszcza, ale juz brudu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...