Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Mokra podsufitka - tylko antena może przeciekać?


szymi100

Rekomendowane odpowiedzi

witam Koledzy,

mam pytanie w temacie mokrej podsufitki. kupiłem autko kilka dni temu w rajchu i dałbym sobie rękę odciąć, że żadnych przecieków nie było. aż tu przyszła nawałnica kilka dni temu nad Polskę i niestety... podsufitka ma ślady zamoknięcia. nie zauważyłem tego w momencie "fazy mokrej" lecz kiedy już podsufitka była prawie sucha, a wilgotne było światło tylne dachowe na podsufitce i ślady od kapiącej wody na rolecie w bagażniku (avant). czy jesto możliwy przeciek takiej ilości wody (mniej wiecej zaplamiona jest podsufitka nad całym bagażnikiem) przez nieszczelną antenę? podejrzewam antenę, bo rozkręciłem tył podsufitki i przy srubie anteny dachowej od spodu wisiała kropla wody. zgodzę się, że antena może być nieszczelna, ale czy aż do tego stopnia? antena jest tradycyjna, nie żaden rekin, lecz skośny bat ok 30cm'trowy. nawet przy antenie patrząc od strony zewnętrznej... szczerze mówiac wg mnie nie powinna sie przedostać ani kropla. wszystko ładnie dolegało. co prawda nie znam przeszłości auta, ale sprawdziłem miernikiem grubości lakieru i dach nie był ruszany, bo na całej połaci ma podobny poziom grubości lakieru ok 150(jednostka). patrząc na dach... mogę jeszcze podejrzewać przecieki w miejscach montażu relingów, lub są też listwy biegnące wzdłuż relingów takie 1cm szerokości zaraz obok relingów (nie wiem jak one się nazywają ani do czego służą). aaa i są jeszcze gniazda w tyle dachu na zawiasy tylnej klapy. może wie ktoś z Was czy któreś z tych miejsc jest faktycznie podejrzane, lub podpowie mi, że te miejsca są napewno szczelne, lub woda mogłaby odpływać z nich w inne miejsca - nie na podsufitkę. nie chce odkręcać całęj podsufitki, o ilę nie będę musiał, dlatego proszę o pomoc...

dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szyberdach to po otwarciu w rogach są kanaliki po których spływa woda sprawdź drożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety... (bo chciałbym mieć), ale w tym przypadku dobrze, bo ta wersja zacieków odpada. szyberdachu nie mam :(

- i tak, dzieki za podpowiedź

a te listwy biegnące wzdłuż dachu zaraz przy relingach to chyba są maskownice "haków czy dziur" do bagażnika dachowego i lub maskownice łączeń - spawów / zgrzewów - dachu z bokami ramy karoserii.

chwilowo zakleiłem antenę, a raczej otwór po niej folia samoprzylepną i czekam na ulewe. małe deszczyki juz były i było ok, tylko że ciągle nie wiem, czy było ok, bo był za mały deszcz, czy faktycznie zaklejona antena potwierdziła miejsce nieszczelności.

nic tylko czekać teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie i przyczyna okazala sie poluzowana antena i woda zalala mi jedynie lampke bagaznika podsufitka nie zamokla heh :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka byla dokrecona ale przy dokrecaniu troche sruba poszla.Po dokreceniu juz jest oki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...