Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Xenon - rozproszone światło w E-46

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest problem.

Jedno oko świeci na ... Maroko.

Na CB powiedzili mi ostatnio, że lewa lampa świeci do góry.

Dzisiaj wizyta na stacji diagnostycznej i d... blada.

Lewa soczewka daje strasznie rozproszone światło. Na wykresie diagnostycznym brak widocznego odcięcia na skali.

Prawa idealnie mieści się w zakresie, a lewa świeci mocno poniżej zakresu oraz daje dużo roproszonego, słabszego ale nadal mocnego światła powyżej dopuszczalnego zakresu.

Fotki z diagnostyki nie mam, ale wrzucam parę fotek, na których powinno być mniej więcej widać o co chodzi.

Xenon ori, sampoziom działa, regulacja lamp działa.

Żarniki zamienione stronami (Philipsy) i dalej lewa świeci źle.

Osadzenie żarników jest OK. Wszystko siedzi dobrze, równo, nie drga itd. itp.

Soczewkę obejrzałem z zewnątrz na tyle, ile to możliwe bez rozbierania lampy i nic złego nie zauważyłem.

Ma ktoś pomysł, w czym problem?

Fotki:

xenon1t.jpg

xenon2b.jpg

xenon3.jpg

xenon4.jpg

xenon5c.jpg

xenon6.jpg

xenon7.jpg

xenon8.jpg

xenon9.jpg

Opublikowano

Soczewka peknieta, albo odblysnik do regeneracji..wyciag soczewe i ogladnij ja dokladnie..

Opublikowano
  • Autor

Soczewka wygląda dobrze - poniżej fotki jakie udało mi się zrobić oraz trochę lepsze fotki jak to cholerstwo świeci obecnie (lampy ustawione na prawidłową wysokość, bo lewa była za nisko).

Prawa (prawidłowo świecąca)

xenonprawa.jpg

Lewa (ta problematyczna)

xenonlewa.jpg

I obie razem

xenonprawailewa.jpg

Fotki soczewek od środka:

xenoncd12.jpg

xenoncd13.jpg

xenoncd16.jpg

Opublikowano

nie chcę martwić ale chyba lepiej kupić nową czytaj używaną lampę albo podejchać do gościa co regeneruje lampy, może znajdzie przyczynę problemu

Opublikowano

To są bixenony prawda?

Jak dla mnie to ta lewa wygląda jakby coś z przesłoną się stało i światło drogowe dawała, może mechanizm się przyciął? Tak czy siak konieczne raczej jest otworzenie lampy.

Sent from my GT-I9000

Opublikowano
  • Autor

To jest "zwykły" Xenon, ale chyba faktycznie coś jest z przesłoną.

Gdyby nie pi...pi...pi... komary to już bym to rozbierał w garażu :wallbash:

Opublikowano

Na bank wina przesłony, pewnie "wyskoczyła" z zapięcia o ile jest możliwość tak jak w Audi zmiany kierunku ruchu (lewostronny/prawostronny) ;) wsadź kawałek patyka i zobacz czy się rusza.

Opublikowano
  • Autor

No i okazało się, że winna jest pierdoła :wallbash:

Kiedyś komuś pękł żarnik i w soczewce walały się kawałki szkła.

Któryś kawałek przyblokował przesłonę w pozycji pochylonej i dawała dupne światło.

Lampa wyczyszczona ze szkieł, przesłona w prawidłowej pozycji - świeci jak należy.

:decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.