Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Jak vagiem sprawdzić stan pompy wtryskowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

jak w temacie, wiem że w Engine, grupie 1szej można to zrobić, potrzebuję jakieś wartości z którymi mogę swoje porównać,.

I ewentualnie procedurę sprawdzenia.

dzieki

Opublikowano

Chyba chodzi ci o to że log 001 statyczny pierwsza kolumna to obroty dróga dawka paliwa trzecia napięcie na sterowniku pompy czwarta temperatura (do logów rozgrzany samochód 90 stopni). Chodzi o to żeby dawka nie szalała i napięcie na pompie zbytno sie nie zmieniało na wolnych obrotach.

Opublikowano

VAG iem nie mozna stwierdzic stanu pompy. Mozna domniemywac w jakim jest stanie i czy nalezy ją sprawdzic w warsztacie wyposazonym w odpowiednie przyrzady.

Opublikowano

VAG iem nie mozna stwierdzic stanu pompy. Mozna domniemywac w jakim jest stanie i czy nalezy ją sprawdzic w warsztacie wyposazonym w odpowiednie przyrzady.

też o tym słyszałem :confused4: ,podobnie jak z vacuumpompą tyle ,że przy tej drugiej jest prościej ze sprawdzeniem bez wyciągania

Opublikowano
  • Autor

Chyba chodzi ci o to że log 001 statyczny pierwsza kolumna to obroty dróga dawka paliwa trzecia napięcie na sterowniku pompy czwarta temperatura (do logów rozgrzany samochód 90 stopni). Chodzi o to żeby dawka nie szalała i napięcie na pompie zbytno sie nie zmieniało na wolnych obrotach.

gdzieś na forum tez to znalazłem, tylklo teraz nie mogę, byłoby dobrze miec wartości

Opublikowano

W telegraficznym skroci

w 001: obroty, dawka, czas trwania wtrysku (chyba wyrazony w kacie walka) - generalna zasada:

- obciazony silnik (np klima) duza dwaka i duzy czas

- nieobciazony: mniejsza dawka i mniejszy czas

- pompa padaka (popularna kombinacja) mala dawka i duzy czas

- tiptronic obciaza bardziej niz manual (podobnie obstawiam multi)

- mala dawka to tez i mniejsze korekcje w 013 i 014 (padaka VP44 cieszyc moze malymi korekcjami)

- podniesione wolne obroty (mozna w adaptacjach to zrobic) to i dawka wzrosnie

- mozna dawke widziana (nie faktyczna) "podkalibrowac" w adaptacjach

- zle ustawiony kat wtrysku (a nawet poprawnie ale nie pozwalajacy pompie osiagnac zadany kat wtrysku) i dawka moze wzrosnac

=> kat wtrysku opisalem w http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=103408

przyklad normalnosci

742 6.5 19

przyklad padaki

742 3.5 27

To tyle jezeli chodzi o dawke... jest jeszcze sterowanie katem wtrysku - jezeli pompa teoretycznie powinna osiagac zadny kat (patrz link wyzej) a dziwnie go w 004S nie osiaga i ma wysterowanie 100% to raczej jest uszkodzona

Do pelni szczescia dochodzi w AKN (jak i AFB) mogacy wystapic zgon tranzystorka w elektronice co niektorym (pewnie Ci co na kolanach do Czestochowy chodza) upieka sie i sprawa konczy sie na lutowaniu + 10pln na tranzystor a innym na wymianie elektroniki z elektrozaworami + kalibracja (czytaj z wysylka do serwisu, mechanikiem co to demontuje i montuje jakies 2 kola)

Pomp jest n rodzajow i z ilomas kombinacjami (manual, tip, multi) wiec nie porownuje sie "na pale" ale po prostu najlepiej poszukac jak maja inni z danym kodem silnika (to uwaga by w slepo nie patrzec ze 100% pewnoscia w naglowek loga gdzie sa podane zakresy wartosci poprawnych

Jest jeszcze log (wylecialo mi z glowy jaki numerek) kodujacy na bitach potencjalne uszkodzenia w samej pompie (np uszkodzony czujnik obrotow) Jest jeszcze log z napieciami ale nie pamietam o co tam chodzi dokladnie

Co do porownania wartosci to tutaj

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewforum.php?f=27

jest tego od zaj... i jeszcze troche

Kabelek oczywiscie daje wglad w stan i nie jest to wyrocznia

Pozdrawiam,

Przemek

Opublikowano
  • Autor

przemek, dzieki za konkretną wypowiedź, o to mi chodziło

  • 7 lat później...
Opublikowano

a czy można kabelkiem odczytać numer sterownika pompy?

z naklejki na sterowniku wymazały się wszystkie cyferki,sterownik nie wygląda na oryginalny,możliwe że pompa po regeneracji ,

silnik na pewno był robiony ,widać że dużo dłubane,nawet pompka ręczna jest założona tam gdzie powinien być przezroczysty przewód paliwa,

jakieś części od skody po napisach wnioskując,swoją drogą to nie wiem jaka skoda wychodziła z silnikiem 2.5 tdi V6,chyba Superb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.