Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problemy ze skrzyniami biegów...


sloonko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od ponad roku mam Audi A4 1.9tdi rok 97 i odwieczny problem ze skrzynia biegow... Wiem ze skrzynia byla wymieniana przed moim zakupem auta, a po krotkim czasie zaczela sie kaszanic. Dotrzymala do stycznia i rozsypala sie totalnie. Oddalam auto do naprawy, no i po odebraniu stwierdzilam, ze genialnie nie chodzi, bo 1 ciezko wchodzilo, w szczegolnosci gdy auto stalo kilka godzin. Mechanik mnie zapewnial, ze to normalne, czasem tak jest, on tez ma tak w swoim aucie... Minely niecale 2 tygodnie i skrzynia zaczela sie blokowac, juz nie tylko bieg 1 ale roznie, tak jakby blad na skrzyni sie przesowal (raz nie chciala wchodzin 1, innym razem 2, potem 3 itd.) az przeszlo przez wszytskie biegi po kolei. Chwila spokoju moze nawet kilka tygodni? No i zaczelo sie od poczatku, 2 tyg i skrzynia padla... Nie powiem, troche podnioslo mi sie cisnienie, bo za skrzynie udalo mi sie odzyskac pieniadze ale za robocizne nie... Kolejny mechanik, kolejna wymiana skrzyni... 2 dni, 2jka zgrzyta... Oczywiscie powrot do mechanika, a on twierdzi ze poniewaz skrzynia byla ze szrota i bylo w niej cala masa syfu, oczywiscie wymienili w niej olej, ale trzeba bedzie go jeszcze raz wymienic i powinno pomoc. Jak na razie jeszcze tego nie zrobilam wiec nie wiem czy to cos da, ale jak dla mnie to kolejna skrzynia pada... Co dziwne, jadac w dluzsza trase, jak sie auto porzadnie nagrzeje to od razu lepiej chodzi. Please, pomocy. Niech mi ktos powie co jest z tym autem nie tak, bo mam wrazenie ze wcale nie w skrzyni jest problem, bo jakiego pecha trzebaby miec zeby tyle razy trafic na walnieta??? PS. Tak! dobrze wysprzeglam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :hi:

Jak widać ostatnia skrzynia była założona chyba w nie zbyt dobrej kondycji ..sądząc po:

skrzynia byla ze szrota i bylo w niej cala masa syfu,

mechanik podobno wymienił w niej olej ale zależy jaki ten olej wlał do tej skrzyni...wnioskując po odpowiedzi:

Co dziwne, jadac w dluzsza trase, jak sie auto porzadnie nagrzeje to od razu lepiej chodzi.

chyba jakiś nie za bardzo dobrej jakości i gęstości ...

Ja co bym zrobił to ...Wymienił w niej jeszcze raz olej ..przynajmniej na zamiennik Castrol z odpowiednimi normami dla naszych skrzyń,i powinno się poprawić,

Może uda się Pani tym razem pojeździć na tej skrzyni dłużej ..czego życzę i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzyt przy zmianie biegów to najczęściej padnięty/padający synchronizator a to = wymiana skrzyni (bo naprawiać się nie opłaca)

Wątpię że da coś wymiana oleju, chyba że go tam jest za mało lub wcale

Jedynym jeszcze elementem poza Tobą które może niszczyć skrzynie jest sprzęgło z wysprzęglikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...