Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bagażnik rowerowy mocowany na hak a prawo


djdenox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów. Zwracam się do Was z pomocą dotyczącą bagażnika rowerowego mocowanego na hak który przysłania tablicę i częściowo oświetlenie. Bagażnik oczywiście jest wyposażony w dodatkowe oświetlenie i miejsce na tablice rejestracyjna.

Taką tablicę można dostać na allegro z moim nr rej.

Orientuję się ktoś jak to się ma do prawa i czy jest to powód do wlepienia jakiegoś mandatu lub bóg wie co jeszcze.

Proszę o pomoc bo naczytałem się wielu jakiś artykułów z których nic nie wiadomo :confused4: :confused4: :confused4::wallbash:

z góry Dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zawodowo zajmuję się sprzedażą takich rzeczy to się wypowiem :>

Otóż wedle przepisów kodeksu ruchu drogowego, światła jak i tablica rejestracyjna z tyłu muszą być widoczne w ruchu.

Dodatkowo tablica rejestracyjna stanowi integralną cześć auta i nie może zostać zdemontowana i przełożona na uchwyt rowerowy gdyż jest to nie zgodne z prawem.

Trzeciej tablicy rejestracyjnej dla uchwytu rowerowego, w urzędzie się nie wyrobi, gdyż takiego bagażnika nie można zarejestrować bo nie ma osi.

Wszelkie próby dorabiania tablicy we własnym zakresie są na klienta odpowiedzialność.

Niestety jest tu dziura w prawie na nie korzyść użytkowników takich platform.

Osobiście do mojego sklepu przyjeżdżają policjanci na zakupy i gdy zapytałem o ten problem, nabrali piany w usta i nie wiedzieli jak się ustosunkować.

Wszystko zależy na jakiego Misiaka trafimy.

Podobno nasi ministrowie pracują nad poprawą ustawy ale to wiele jeszcze upłynie wody w Wiśle...

Dla przykładu np. w Niemczech na każdym rogu ulicy dorobimy trzecią tablicę rejestracyjną i nikt nas się nie będzie pytał po co nam to.

U mnie klienci albo wypisują sobie sami tablice, albo przekładają ryzykując mandatem, bądź robią imitacje tablicy.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem :)

Tak Dzięki... :) tylko że kurcze widzisz mam teraz mętlik wczoraj miałem kontrolę drogową wieczorem i w czasie gdzie sprawdzali moje dokumenty zagadałem do nich w tej kwestii. Co usłyszałem ?? Że trzeba zdemontować z samochodu tablice i to jest jak najbardziej legalne bo bagażnik w tym momencie jest częścią samochodu a wszelkie próby dorabianej tablicy są nielegalne i za to można dostać mandat ze będzie ktoś miał tablice z allegro. ;/;/;/;/

i kurcze teraz już sam nie wiem.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie próby dorabianej tablicy są nielegalne i za to można dostać mandat ze będzie ktoś miał tablice z allegro. ;/;/;/;/

i kurcze teraz już sam nie wiem.... ;(

tablica rejestarcyjna jest obecnie dokumentem. dorobienie tablicy to podrobienie dokument. najlepiej po prostu przełóż tą z samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo i już wszystko wyjaśnione....

Po rozmowie z Komendą Policji, z wydziałem ruchu drogowego uzyskałem informację że karane jest umieszczanie innej tablicy rejestracyjnej niż jest to tablica oryginalna, tutaj nie ma żadnego tłumaczenia i jest podstawa do wystawienia mandatu.

Natomiast można zamontować tablicę z pojazdu (tą która zakrywa bagażnik) w odpowiednie miejsce na bagażniku, i w tym momencie Misiak nie może nam się do tego doczepić ponieważ jest dokument z tej rejestracji i rejestracja jest przypisana do pojazdu którym transportujemy jednoślady na bagażniku.

tak więc na zakończenia podsumował że śmiało odkręcamy tablice z auta i przykręcamy do bagażnika i spokojnie możemy cieszyć się wyjazdem z rodziną :)[br]Dopisany: 19 Sierpień 2011, 10:06_________________________________________________

tablica rejestarcyjna jest obecnie dokumentem. dorobienie tablicy to podrobienie dokument. najlepiej po prostu przełóż tą z samochodu

Dokładnie masz rację !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu np. w Niemczech na każdym rogu ulicy dorobimy trzecią tablicę rejestracyjną i nikt nas się nie będzie pytał po co

W UK też ten problem nie istnieje. Wystarczy pójść do dowolnego sklepu motoryzacyjnego i za okazaniem dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy dorabiają tablicę na miejscu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...