Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgubiłem paszport co dalej???PILNE!!!


sysek27

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem właśnie w DE i wczoraj robiłem rundkę na motorze i zgubiłem paszport miałem go przy sobie bo dowód osobisty mam nieważny i teraz mam problem bo do końca tygodnia zostaję w DE a 1.09. mam wykupione wczasy w Egipcie i co teraz mam zrobić skoro w Egipcie wymagają paszport co najmniej pół roku ważny wiem, że mogę wyrobić paszport tymczasowy w tutejszym konsulacie , ale teraz pytanie czy mi go wyrobią na poczekaniu czy można coś innego wymyślić, ,mam też niemiecki paszport, ale mam go ważny tylko do grudnia wiec teoretycznie też odpada może ktoś coś mądrego doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cos takiego

Jeśli przydarzy nam się stracić paszport za granicą, powinniśmy zgłosić to jak najszybciej w konsulacie. Wówczas urzędnicy skontaktują się z biurem paszportowym w Polsce, które potwierdzi dane oraz legalność pobytu za granicą. Jeśli w grę wchodzi kradzież dokumentów, konsulat zawiadomi też miejscową policję. W konsulacie również otrzymamy paszport tymczasowy, który pozwoli nam wrócić do kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej leć do konsulatu.

Ja ostatnio wyrabiałem paszport u nas w kraju. Czas wydania dokumentu 28dni. Koszt to 140zł - u Ciebie plus za zagubienie ważnego paszportu nawet do 200%. Chciałem wyrobić paszport w trybie przyspieszonym (kiedyś coś takiego było) ale pani z okienka powiedziała, że już czegoś takiego nie ma. W chwili obecnej paszport jest już gotowy po jakichś 2 tygodniach od złożenia dokumentów.

Powodzenia i daj znać jak poszło z załatwieniem dokumentów zagranicą - może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak nie jest wcale tak kolorowo, byłem dziś w konsulacie i babka pomijając jej uprzejmość powiedziała, że jedyne co może zrobić to wystawić mi papier z miesięczną datą ważności na powrót do kraju a Egipt mogę sobie w tym wypadku pooglądać w tv... :wallbash: :wallbash: :wallbash:, ale udało mi się bo mam jeszcze niemiecki paszport i na nim polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyrobić paszport w trybie przyspieszonym (kiedyś coś takiego było) ale pani z okienka powiedziała, że już czegoś takiego nie ma.

To Cię okłamała. Ja w Krakowie wyrabiałem i po napisaniu podania o przyspieszenie paszport był gotowy po 6 dniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...