Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Naprawa zamalowanego czujnika parkowania


-falkon-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam do Was pytanie czy ktoś ma pomysł jak "naprawić" zamalowany czujnik parkowania. Pewien czas temu odebrałem auto od mechanika, który miał pomalować mi tylni zderzak. Po wizycie zaczęły dziać się dziwne rzeczy z czujnikami. Piszczą, nie piszczą, czasami w ogóle nie działają. Standardowym sposobem sprawdzałem wszystkie 4 szt. i wszystkie "cykają" więc wnioskuję że technicznie są sprawne.

Po podłączeniu VAGa wywaliło błąd lewego środkowego czujnika:

Adres 76: Asyst.parkowania Plik etykiet: 8Z0-919-283.lbl

Oznaczenie elementu: 8Z0 919 283 A

Komponent: Parkingsyst. A4 RDW D05

Kodowanie: 00104

Kod serwisu: WSC 63351

VCID: 438EB4D87B13

Znaleziono 1 b³¹d:

01546 - Czujnik systemu pomocy przy parkowaniu; tylny lewy œrodkowy (G204)

31-00 - Przerwa / zwarcie z mas¹

Koniec -----------------------------------------------------------------

Po przyjrzeniu się czujnikom widzę jak lekko zaczyna odstawać od nich farba. Wniosek - koleś zapewne je zamalował i zaczęły wariować. Nie mam innego pomysłu na razie.

Tak jak wspomniałem - czy macie jakiś pomysł jak naprawić ten problem bez wymiany i szukania czujnika w tym samym kolorze? Jak zacznę skrobać farbę z jednego to na pewno nie uda mi się zdjąć jednej warstwy i zedrę aż do "żywego plastyku".

Macie jakieś pomysły? Z góry dzięki!

[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 11:13_________________________________________________Nikt nie ma żadnego pomysłu? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowanie raczej tu niema nic do rzeczy (wtedy by powodowało błąd w wszystkich czujnikach) chyba że tak jak piszesz farba odchodzi i widzi przeszkodę, to że cyka nie zawsze znaczy że działa, zamień miejscami i sprawdź na vagu czy ten sam pokazuje błąd, jeśli tak to kup inny lub zdrap z niego farbę i ponów próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...