Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Prędkościomierz na postoju wskazuje 140km/h


mateusio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z prędkościomierzem, wracałem wczoraj autem, jechałem około 150km/h zacząłem hamować, dojechałem do świateł i chyba wtedy licznik zatrzymał się na 130 albo 140km/h, albo jak ruszyłem to wskoczył na taką prędkość.

Od tamtej pory zaczyna mi liczyć od 140km/h, czyli na postoju wskazuje mi równo 140km/h ;/

Nie mam przy sobie VAGa bo jestem teraz w Poznaniu ;/

Może ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to potencjometr padł albo wskazówka przeskoczyła na wałku potencjometru. Problem raczej niewielki tylko elektronika trzeba znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podrzuci jakieś namiary na jakiegoś elektronika w Poznaniu albo okolicy ?

zapytaj google - bedzie szybciej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw VAGa wejdz w zegary (Instruments) wejdz w testy i wykonaj test zegarów - wskazówki powinny się bujnąc od min. do max a po wszystkim jedne powinny stanąć dęba pionowo inne zatrzymać sie na odp. wartości. Jeśli staną równo z budzikami jest OK. Jeśli nie to padło coś w zegarach - niektórzy dobrzy elektronicy ogarniają to wymieniając coś w układzie.[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 21:43_________________________________________________A słyszałem kiedyś że wskazówka obróciła się na ośce, ale w teście powinno tez to się dać namierzyć[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 21:46_________________________________________________znalazłem filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ;)

Jeżdżąc po mieście z 200 nie schodzę :P

Ale już naprawiony i jeżdżę "normalnie" o ile można to tak nazwać

To napisz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A była jakaś błahostka, strzałka od licznika zawiesiła się przy prędkości 140km/h, czyli opadając napotkała jakiś opór i komputer przeczytał że to jest już 0km/h.

Licznik został odkręcony, strzałka przestawiona i wszystko działa jak przed awarią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...