Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Metaliczny dźwięk podczas wchodzenia na obroty.


majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kupnie samochodu podczas dodawania gazu słyszalny był metaliczny dźwięk w okolicach kata. Wyciąłem kata i wspawałem rurę o takiej samej średnicy jednak metaliczny dźwięk (tak jakby drżenie blach) nadal jest głośny. Kupiłem więc nowy tłumik środkowy i końcowy ale też nic nie dało. Jest trochę ciszej ale nadal słychać metaliczny denerwujący dźwięk.

Czytałem dużo o tym na forum i pewnie trzeba zamiast rury wspawać tłumik przelotowy, który będzie trochę rozprężał i zwalniał spaliny.

Moje pytanie dot. tego właśnie tłumika.

Znalazłem taki na allegro i zastanawiam się czy spełni oczekiwany efekt brak metalicznego dźwięku. W aucie ma być cisza :)

http://allegro.pl/tlumik-przelotowy-aluminiowany-awg-i1767702400.html

Czy myślicie, że taki tłumik uciszy wydech? W aukcji jest napisane, że niby tak. Może ktoś już taki założył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może wszystkie osłony termiczne, bo może któraś jest luźna, wpada w wibracje i napierdziela.

Ja tak miałem z ostatnim tłumikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie będzie to wina wspawanej rury... gdybyś wybebeszył kata i zostawił puszkę to tak ale jeśli jest rurka o tej samej średnicy to szukaj raczej tak jak kolega pisze luźnej osłony termicznej albo w którymś miejscu jest po prostu za blisko wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to możesz spróbowac coś wstawić zamiast tej rurki.. w sumie u mnie było turbo więc może dlatego nie było tego metalicznego dzwieku po wstawieniu rurki zamiast kata ale nie sądzę[br]Dopisany: 27 Sierpień 2011, 00:30_________________________________________________ :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a zastanawiałeś się nad plecionką? Często to ona jest powodem takiego metalicznego odgłosu.

Plecionke wymieniałem na nową.

Jak słucham układu wydechowego w kanale to ewidentnie słychać rurę a szczególnie środkowy tłumik jak blachy w nim drzą. Słyszałem i czytałem, że jeśli nie ma kata to spaliny za szybko wpadają do środkowego tłumika i dlatego słychać metaliczny dźwięk. Chce sie jednak upewnić zanim kupie tłumik przelotowy ten co napisałem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinałem kata w vectrze najpierw została puszka i brzęczało po wspawaniu rury było ok może w środkowym coś ci się urwało i brzęczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tłumik przelotowy (link podany w pierwszym poście) wspawałem zamiast rury, która była wspawana za katalizator i już nie ma metalicznego dźwięku. Nie jest idealna cisza ale jest znacznie lepiej. Pewnie już tak zostanie.

Koledzy dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zamykam temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...