Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzesie silnikiem na biegu jalowym 1.9 130km


Saigon

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, na wstepie wypadaloby sie przyznac, ze kompletny ze mnie ignorant i nie mam pojecia skad wy bierzecie te oznaczenia silnikow AVF, AWX itp stad puscilem posta pod all B6. Z gory uprzedze, ze przeszukiwalem forum na temat drgan silnika i odpowiedzi sa tak rozbiezne, ze postanowilem dokladnie opisac swoj problem. Silnikiem trzesie tylko na wolnych obrotach i zauwazalne jest to wtedy gdy sie troche rozgrzeje - od tego czasu potrzasa nim (nieregularnie) za kazdym razem gdy jest na luzie. Delikatne dotkniecie pedalu gazu ( prawie nie widac roznicy na obrotosciomierzu) powoduje, ze drgania ustaja. Nie stwierdzilem dziwnych odglosow ze sprzegla, pedal nie drga i przy gaszeniu silnika rowniez nie slychac zadnych dziwnych dzwiekow. Silnik caly czas pracuje rowno pomimo tych drgan.

Na poczatku myslalem, ze to dwumas, jednak zglebiajac temat okazalo sie , ze moze to byc wtrysk lub rolka napinacza, poduszka pod silnikiem, zle wyregulowny rozrzad.... Jako iz mechanik ze mnie jak z koziej d*py traba potrzebuje solidnej porady co by nie wyrzucac pieniedzy w bloto wymieniajac dwumas jesli problemem jest wtrysk. Czy podlaczenie do kompa da mi jednoznaczna odpowiedz co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia, logi statyczne grup 013, 018 i 023

jak je wykonac odnajdziesz na forum uzywajac wyszukiwarki.

jezeli logi beda w porzadku, winna moze byc pompa spierzajaca w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...