Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Uchwyt na napoje - składanie


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

uchwyt na napoje przestał reagować, więc wziąłem się za demontaż. Szło dość gładko, ale nie doczytałem, że trzeba wyjąć radio i standardowo urwałem chromowaną ramkę od Concerta i chyba pękła mi plexi od podświetlenia w szufladce schowka :kwasny:, ale nie o tym miało być..

Wyjąłem ten wyjeżdżający element uchwytu z szufladki i wypadła mi z niego taka płaska, blaszkowa sprężynka nawinięta na mały cylinderek. Nie bardzo wiem teraz jak to poskładać. Wypadałoby chyba zaczepić gdzieś na froncie szufladki, ale jakoś mi nie pasuje nigdzie.

Przerabiał to już ktoś?

Zdjęcie sprężynki:

300820111009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przed chwilą to ustaliłem po dokładniejszych oględzinach :decayed: Dzięki! :good: Łatwo to przeoczyć, bo to taka wąska szparka w szufladce/obudowie tego uchwytu. Pleksi na szczęście nie pękła, ale czeka mnie czyszczenie uchwytu (po coli poprzedniego właściciela) i klejenie chromu radia... :disgust:

Zamieszczam zdjęcie, może komuś się przyda:

300820111010.jpg

[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 15:00_________________________________________________A nie wiesz, który element odpowiada za zablokowanie/odblokowanie uchwytu po wciśnięciu? Bo w tym momencie mi się przycina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale u mnie problem jest innej natury. W tych uchwytach dla B6 nie ma już prowadnic, które autor filmu wskazał jako przyczynę zacinania i zeszlifował. Zdaje się, że u mnie wszystko jest po prostu lepiące od coli i trzeba będzie to dokładnie wymyć. Tylko czym najlepiej pozbyć się kilkuletniej, klejącej się coli? Benzyna ekstrakcyjna? Jakiś domowy środek czystości?[br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 15:02_________________________________________________Zrobione. Śmiga jak złoto :) Przeczyściłem wszystko dokładnie i lekko przesmarowałem wazeliną techniczną w paru miejscach. Cola schodzi bez problemu ciepłą wodą. Radzę tylko wszystkim uważać przy demontażu uchwytu i wyjmować radio!!! Klejenie tej srebrnej ramki to masakra. Powierzchnia styku jakieś 0,5mm od góry i 1mm od frontu :sick3: Ale udało się.

Pozdrawiam!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a gdzie można dostać taki uchwyt na napoje albo taki uchwyt koło hamulca ręcznego

?????

Zakupić możesz w ASO albo na Allegro, aha i w przy odrobinie szczęścia na Forum w dziale Sprzedam :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...