Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa poddasza i ocieplenie? Jakie?


adamFox

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.swisspor.pl/_page_pl/index.php

http://magbud.com.pl/

Adam jak coś może znajdzie się ktoś znajomy w tych dwóch wymienionych wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra rozumie już .... ale mówią że dla ceramiki lepsza jest wełna od styropianu bo niby przy styropianie pustak nie oddycha

a niby czym ma "oddychać" ? Od usuwania nadmiaru wilgoci z pomieszczeń jest prawidłowo wykonana wentylacja. Ścianę z Porothermu najlepiej i najtaniej docieplisz styropianem, a sufit poddasza wełną (jedną warstwę dajesz między krokwie, a drugą w poprzek krokwi i na to paroizolację) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

.... Ścianę z Porothermu najlepiej i najtaniej docieplisz styropianem, a sufit poddasza wełną (jedną warstwę dajesz między krokwie, a drugą w poprzek krokwi i na to paroizolację) :hi:

czyli żebym dobrze zrozumiał => idziemy od góry czyli najpierw gont -> potem membrana -> płyty OSB -> paroizolacja- > wełna -> wełna -> no i np kartongips ..... = dobrze ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

a czym wełnę przymocować do OSB? są jakieś specjalne mocowania czy coś innego? czy sznurkiem jakoś??

nigdy niemiałem styczności z takimi robotami budowlanymi więc proszę o wyrozumiałość a będę chciał coś zrobić samemu (wiele rzeczy)

:decayed:

i jeszcze jedno .. jaka grubośc wełny pod OSB? 15-20?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym wełnę przymocować do OSB? są jakieś specjalne mocowania czy coś innego? czy sznurkiem jakoś??

pierwszą warstwę przy pomocy sznurka jak na zdjęciu:

img_4536.jpg

druga warstwa oprze się na profilach

jaka grubośc wełny pod OSB? 15-20?????

jakie masz wysokie krokwie? ogólnie dajesz ok 2cm cieńsza wełnę niż wysokość krokwi, po to żeby pomiędzy wełną a płytą OSB powstała szczelina wentylacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie, w jednym z pomieszczeń mieszkalnych (kuchnia) mam podwieszony sufit, który jest ocieplony wełną mineralną (15cm). Mam zamiar wykonać dodatkowe obniżenie (ok 10-15cm) w miejscach nad blatem kuchennym.

Czy te dodatkowe obniżenie również muszę ocieplać?

Szukałem informacji na różnych forach budowlanych, ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...