Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moduł świateł dziennych, włącznik DRL i rozładowany aku


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Dzisiaj z wujkiem podłączyliśmy u mnie moduł świateł dziennych z wykorzystaniem świateł drogowych. Moduł zrobiliśmy sami na podstawie schematu z forum. Wszystko działa super. Założyliśmy tylko dodatkowo diode jednokierunkową bo po właczeniu świateł pozycyjnych moduł ładnie się wyłaczał jednak po włączeniu świateł mijania moduł włączał światła dzienne znowu. Dioda rozwiązała problem. Ale nie w tym rzecz.

Chciałem zamontować włącznik DRL (0,1) żeby móc sobie go wyłączyć kiedy będę po coś potrzebował. Jednak jak się okazało włącznik DRL jest sterowany minusem a moduł świateł jest sterowany plusem. Jak rozwiązać ten problem???? Mogę wrzucić zdjęcia płytki włącznik DRL jakby komuś to pomogło. No chyba, że były dwa rodzaje włącznik ---> sterowane minusem i drugi plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tylko takie jak piszesz,czyli sterowane minusem,u siebie załozyłem dodatkowy maly przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz coś więcej. Jaki przkeaźnik zastosowałeś, jak podłączyłeś. Może rysunek sytuacyjny w paincie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Gacek51 wiem już wszystko jak podłączyć włącznik DRL i podzielę się tym jak uporam się z innym problemem bo dlatego nie miałem czasu zająć się DRL.

Mam problem z modułem:/ Zrobiłem go w ten sam sposób jak jest opisany http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=126510.0. Podłączyłem i wszystko ładnie. Plus dałem pod gruby kable czerwony, masa pod śrubkę tam gdzie kolega, włączenie układu pod bezpiecznik od wycieraczek, wyłączenie pod kabel przy włączniku świateł. I teraz kilka zonków, które wystąpiły u mnie. Po odpaleniu auta moduł załączał światła i świeciły ładnie. Po włączeniu świateł postojowych wyłączał się moduł lecz po włączeni świateł mijania światła znowu się włączały. Więc zastosowałem diode żeby po podaniu prądu na przewodzie od postoju lub mijania wyłączał moduł. Wszystko ładnie. TERAZ NAJWIĘKSZY ZONK. "Coś" zaczęło rozładowywać mi akumulator. Myślałem, że skończył się już ale po namysle mówie przecież było wszystko OK przed założeniem modułu. Więc odłączyłem zasilanie. Dalej ZONK. Rozwala aku. Już szukam aku nowego ale coś mnie tknęło i okazało się że mimo odłączenia przewodu zasilającego on nadal działał i rozładowywał aku ( nie wiem dlaczego). Odłączyłem cały moduł i teraz jest ok. Więc co może być nie tak???? Kolega mówi że trzeba na przewody które idą do świateł drogowych założyć diody żeby coś tam się nie działo i nie rozwalało aku. Ale dlaczego u was jest wszystko ok bez żadnych diód a ja muszę zakładać i dlaczego rozwala mi aku bo to najważniejsze??? JEśli to pomoże to mogę wrzucić zdjęcie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystkie diody i spróbuj takiego podłaczenia :

3- wyjscie z DRL-pin6

4- podswietlenie wlacznika swiatel

Jesli zasilanie przełącznika DRL jest po stacyjce to powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz co teraz wszystko jest podłączone jeszcze bez przełącznika....[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 20:51_________________________________________________Problem rozwiązany. Okazało się, że aku już niedomaga z modułem wszystko ok. W weekend podłączam włącznik więc opisze co i jak. Jeszcze raz wielkie dzieki Gacek51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...