Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brzęczyk wyłączonych świateł - brak napięcia


zibol48

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dzisiaj brzęczyk włączonych świateł i ten nowy też nie brzęczy (przy włączonych światłach i przy otwartych drzwiach, po wyjęciu kluczyka z stacyjki. Wykonałem to wg porady na forum "zdeniu".

W końcu sprawdziłem czy jest napięcie na przewodach - tych co się je lutuje do brzęczyka i okazuje się że brak na nich napięcia w sytuacji, kiedy brzęczyk winien brzęczeć. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją lub może coś mi poradzić. Wszystko wisi na kablach i zastanawiam się czy składać godząc się z porażką, czy może coś da się zaradzić.

Udało mi się samemu problem usunąć. Jak zrobię jakieś zdjęcia, to temat dokończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po otwarciu drzwi zapala się podświetlenie nóg? Jeżeli nie to może być przyczyna. Nie jestem elektrykiem ale mikro włącznik w zamku nie działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po otwarciu drzwi zapala się podświetlenie nóg? Jeżeli nie to może być przyczyna. Nie jestem elektrykiem ale mikro włącznik w zamku nie działa poprawnie.

Podświetlenia nóg nie mam ale oświetlenie sufitowe się włącza po otwarciu drzwi i wyłącza po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa jest opisana na forum przez "zdeniu". Dotyczy raczej wymiany samego brzęczyka i z tego skorzystałem bo ten brzęczyk był u mnie uszkodzony. Po wymianie jest sygnalizacja.

Natomiast o mikro wyłącznikach w drzwiach czytałem i chyba też jest opisane ale nie zapoznałem się z opisem bo mnie nie dotyczyło - przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten opis znalazłem.

Rzecz w tym, że u mnie działa brzęczyk przy zapalającej się rezerwie.To znaczy, że jest sprawny i coś innego nawala-może ten micro włącznik ale nie wiem gdzie on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej będzie ten wyłącznik ale tego nie robiłem. Widziałem gdzieś w opisach, że trzeba rozebrać boczek drzwi i taki opis też jest. Trzeba chwile poświęcić na szukanie bo to chyba nie jest opisane pod tytułem "mikrowyłącznik" ale niejako przy okazji innej naprawy. Na pewno jest taka porada. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...