Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie działa szybkościomierz.


skrobek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kiedyś w AHU też padł prędkościomierz,na klimatroniku normalnie wskazywał mi prędkość więc kupiłem inny licznik i przełożyłem sobie silniczek wraz z tarczą do mojego i działa ale przyczyn może być wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobny przypadek.

1. Sprawdź na vagu czy pokazuje ci prędkość w jakiejs grupie

2. sprawdź czy niewypieła się lekko kostka z licznika.

3. wyciągnij czujnik i niech ktoś siedzi w aucie a ty na podpiętym czujniku zbliż magnes do niego i lekko stukaj tak energicznie i niech ktoś ci powie czy wskazówka się rusza jeśli się rusza to licznik ok (tak sprawdzałem u siebie).

4. Jeżeli okaże sie że licznik dobry ( w moim przypadku wysypała się taka okładzina jakby magnetyczna w skrzyni i musiałem kupić używkę skrzynie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem u kolegi tylko że ADR i 97r. Zegary na tesie w vagu działają, na kilmatroniku nie działa i jak sie zbliży magnes to też nie działa, czujnik zmieniany, kable między licznikiem a czujnikiem ok (niby sprawdzał). Co jeszcze i jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesie poprostu licznik skonczyl :)? Mi padł kiedys obortomierz w 95r. wymieniłem licznik na taki sam i wszsytko fajnie pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czujnik założyłeś sprawny i z kablami wszystko Ok to prawdobodobnie padł ci licznik,we wcześniejszych postach pisałem że ja u siebie wymieniłem w liczniku tylko silniczek od prędkościomierza i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czujnik założyłeś sprawny i z kablami wszystko Ok to prawdobodobnie padł ci licznik,we wcześniejszych postach pisałem że ja u siebie wymieniłem w liczniku tylko silniczek od prędkościomierza i wszystko działa.

No tak tylko jak by padł licznik to by na klimatroniku pokazywało prędkość, a tam też 0. Jeszcze raz podłącze vaga i wszystko sprawdze. Czy ma znaczenie wielkość magnesu który sie zblizy do czujnika czy nawet mały (1cmx1cm) da rade to sprawdzić?[br]Dopisany: 15 Listopad 2011, 17:44_________________________________________________Przyczyna niedziałającego licznika jest ten pierścien czy tez okładzina magnetyczna w skrzyni. Pytanie teraz czy mozna to kupic i jak to wymienić? (silnik ADR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem że na klimatroniku nie pokazuje ci prędkości to tylko pozostaje ci czujnik ale co do tej okładziny lub pierścienia to nie wiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...