Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Concert Problemy...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów

Ostatnio zakupiłem radio Concert I lecz niestety radyjko ma pęknięty wyświetlacz(o czym wiedziałem) w domu mam stare radio(chorusa, którego miałem jak kupowałem audi) i teraz zaczynają się problemy... Chciałbym przemienić ten dobry wyświetlacz do Concerta, czy da radę zrobić to samemu? Jak się okazało następnego dnia radio ma uszkodzony potencjometr albo procesor(o czym mowy nie było), bo zaczęło wariować nawet przy zmianie typu BAL, TREB przynajmniej tak sadzę, bo na wyświetlaczu prawie nic nie widać. Niestety w moim aucie było przerabiane trochę okablowanie bo mialem wymieniane radio na nie ori... I na fisie nie wyświetla mi się nic i nie grają mi tylne głośniki wraz z subem gdy podłącze tego concerta, co wiecej-do nie ori radio jest pociągnięty jeden kabelek(poza kostkami oczywiscie) i jeśli go odłączę to przestaje grać tył i sub... Czy jest możliwość, że zrobię to sam? Lub jakiś magik, który jest w okolicy mnie i nie skasował by dużo?

Opublikowano

Dołączam się do tematu. Próbujemy to jakoś razem ogarnąć ale jak na razie nie wiadomo za co się zabrać. Więc koledzy, liczymy na waszą pomoc :notworthy:

Opublikowano
  • Autor

Po części problem rozwiązałem tzn. na FIS'ie już pokazuje się wszystko z radia, ale niestety problem dokładnie polega na tym, że gdy włącze radio to nie gra ono w ogóle... musi pochodzić włączone około pół godziny i dopiero potem zaskakuje-powiedzcie co może być tego przyczyną, jak myślicie? Na pewno nie jest to wina kostek bo w innym ori radiu jak sprawdzałem to działa od razu. :kwasny:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja mam problem z potencjometrem w radiu Concert by Blaupunkt. Jak jest zimno to albo nie gra albo nie da się ściszyć. Jeśli ruszę potencjometrem to przestaje grać albo gra na maksa.

Orientowałem się co z tym zrobić i jeśli chodzi o potencjometr to jest to najczęściej wina pamięci eeprom, niektóre serwisy ją wymieniają (około 150zł - jeśli kiepska jakość pamięci eeprom - gwarancji dłuższego działania nie ma), niektóre robią w konia i trakturą pamięć wysoką temperaturą ( koszt ok. 50zł - gwarancji działania przed dłuższy czas nie ma).

Najlepszym rozwiązaniem z tego co mi wiadomo jest zakup takiego Concerta (identycznego) by Panasonic, w nich nie ma problemu z potencjometrem.

Bardzo możliwe że u Ciebie też ten problem z potencjometrem występuje.

Jeśli chodzi o wyświetlacz to nie wiem nic na ten temat.

Btw. Jestem zainteresowany kupnem tego radyjka.

Temat trochę odświeżyłem, ponieważ myślę, że dużo osób ma ten problem.

Jestem nowy, jeśli popełniam jakieś błędy strofujcie mnie.

Pozdrówki :)

Opublikowano

Ja mam problem z potencjometrem w radiu Concert by Blaupunkt. Jak jest zimno to albo nie gra albo nie da się ściszyć. Jeśli ruszę potencjometrem to przestaje grać albo gra na maksa.

Orientowałem się co z tym zrobić i jeśli chodzi o potencjometr to jest to najczęściej wina pamięci eeprom, niektóre serwisy ją wymieniają (około 150zł - jeśli kiepska jakość pamięci eeprom - gwarancji dłuższego działania nie ma), niektóre robią w konia i trakturą pamięć wysoką temperaturą ( koszt ok. 50zł - gwarancji działania przed dłuższy czas nie ma).

Najlepszym rozwiązaniem z tego co mi wiadomo jest zakup takiego Concerta (identycznego) by Panasonic, w nich nie ma problemu z potencjometrem.

Bardzo możliwe że u Ciebie też ten problem z potencjometrem występuje.

Jeśli chodzi o wyświetlacz to nie wiem nic na ten temat.

Btw. Jestem zainteresowany kupnem tego radyjka.

Temat trochę odświeżyłem, ponieważ myślę, że dużo osób ma ten problem.

Jestem nowy, jeśli popełniam jakieś błędy strofujcie mnie.

Pozdrówki :)

Potencjometr tutaj nie gra żadnej roli. Jest procesor, który zapamiętuje tylko określoną liczbę cykli.

W radiu opisanym przez Krzyśka mieliśmy problem tego typu, że radio miało uszkodzony nie tylko procek dlatego tak głupiało. A sprzedający chciał zarobić ale mu się nie udało bo otrzymał radio prosto w pysk :evil:

Damian - nie musisz wymieniać radia na panasonica. Wystarczy, że pojedziesz gdzieś na giełde elektroniczna ( dla tych ze Śląska, znajduje się w Sosnowcu - Milowicach) i zlecisz wymianę procesora. Koszt takiej zabawy w granicach 100-150 zł. Usługa ta trwa jakieś 5-10 minut, kwestia wylutowania starego i wlutowania nowego. Ktoś z doświadczeniem zrobi to " od ręki ".

Ja mam Chorusa, w którym też występuje ten problem. Kupiłem radio z wymienionym prockiem, śmiga już ponad rok bez problemów. Także moim zdaniem lepiej wydać te 150 zł i mieć sprawne radio zamiast kupować nowe ( nie koniecznie ori, które rypie wygląd całej konsoli.) .

Opublikowano

A wiesz ktoś gdzie wymieniają procesory w Gdańsku ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.