Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wyciek oleju z silnika? Uszczelka, głowica... 1996r 1.6


deoc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie do Was (i do Pań - a co!)

Ogladalem i upatrzylem A4 1.6 1996 Sedan... wszystko super - az do silnika.... znajomy mechanik po ogledzinach wzial mnie "na bok" i powiedzial, ze wszystko super - zawieszenie, hamulce itp itd tyle ze z silnika wyrzuca olej wiec albo uszczelka pod glowica, albo moze byc glowica np. krzywa i wtedy gorzej. Czy mozecie mi powiedziec jaki bylby koszt naprawy? Znajomy mowi, ze jak uszczelka to pol biedy (pewnie ~500), ale jak glowica to i 3000 moze mnie kosztowac... nie wiem czy isc do goscia (komis) i zaproponowac "rabat" w wysokosci kosztu naprawy czy dac sobie w ogole spokój?

Jest jeszcze kilka A4 w komisach w Cz-wie, ale albo do rejestracji i niezbyt moge ja sprawdzic :/, albo inna z 1995 1.9 TDI jest w "oplakanym" stanie (niby 200000 przebiegu, ale nie dziala klima, centralny zamek itp. - do tego kierwnica jakby w niej zaciskala zęby blondynka :naughty:)wiec ja odpuszczam.

Prosze o pomoc

Tomek

P.S. Przebieg wg. VIN sprawdzanego u dealera na 05.2007 120000km :/ Robione ostatnio filtry paliwa i rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze zadko uszczekla glowicy wyrzuca olej,predzej uszczelka klawiatury bądź nieszczelna odma.

Wymiana uszczelki glowicy+planowanie 300-400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pierwsze zastanów sie na silnikiem bo widzę że nie bardzo wiesz czego chcesz oprócz tego ze ma być a4 jeśli jeździsz dużo na długich trasach to nie polecam Ci 1,6 100 km/h przy 3000 obrotach to mały silnik w prawdzie osiąga 170/180 bez problemu ale powyżej 110km/h nie można powiedzieć że jest przyjemnie nim pokonywać długą trasę (warkot silnika), ale do normalnego użytkowania (szczególnie w mieście czy jeździe po okolicy)na co dzień jest Ok, jeśli benzyna i długie trasy to 1,8 T w dzisiejszych czasach - jazda na gazie 2500zł sekwencja dołożysz tyle i kupisz 1,9 TDI (spala ci około 5,5/6l na 100km, benzyna +/- 9l na 100km) - ja też byłem napalony na a4 a późnij zrozumiałem ze wybór silnika jest ważny

wracając do tematu to radził bym sprawdzić tak jako marewel czy nie puściła uszczelka pokrywy (klawiatury) - 50zł lub czy odma nie pękła.

jeśli chcesz zakupić :a4fan: nie napalaj sie tylko musisz wiedzieć czego chcesz i do czego będzie ci służył, na PL rynku jest z czego wybierać więc nie kupuj pierwszego lepszego bo ma np ładny lakier :przebiegly:

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze z silnika wyrzuca olej wiec albo uszczelka pod glowica, albo moze byc glowica np. krzywa i wtedy gorzej

W tym rzecz czy chodzi o to że silnik jest zapaćkany olejem, czy ma jakieś przedmuchy spod korka lub bagnetu?

Wtedy są inne diagnozy.

1.6 nie ma takiej rozbudowanej odmy jak 1.8

odma 1.6

odma 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...