Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi stalowe - zabezpieczenie przed zimą


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Czym malujecie swoje zardzewiale felgi? Podobno piaskowanie i malowanie kosztuje 60-70. Chyba nie oplaca sie tego robic skoro nowa mozna kupic za ok. 150.

Interesuje mnie czy szczotkujecie rdze, a moze ktos mial juz doswiadczenie ze srodkiem do odrdzewiania Cortanin F? Czym pozniej malujecie? Najpierw podkład czy jakas specjalna farba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam wątek. Planuje doprowadzić do porządku moje stalówki przed założeniem na zime. Oto co mam w planach: porządne zeszlifowanie papierem, odtłuszczenie, lakier podkładowy a na koniec czarny mat. Czy może ktoś ma inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Z tego so sie orientuje metody chałupnicze zdają egzamina na krótko.

Żeby renowacja miała sens trzeba felgi porządnie wypiaskować potem dobry podkład i na to czarny lakier.

To co chcesz zrobić zalezy tylko od Twojej sumienności czy nie zostawisz przypadkiem jakiejś "parchy" od której zacznie się na nowo korozja. ;)

Jak sam sobie odświeżysz felgi to wklej zdjęcia po zimie, zobaczymy czy zdało egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudny temat z tym odnawianiem ,najlepiej kupić niezardzewiałe i napewno wytrzymają te 2-3 zimy apotem to albo odnawiać albo pchnąć dalej z autkiem ,a jak już odnawiać to zainwestował bym raczej w sposób droższy ale efekty byłyby widoczne parę lat ,czyli piaskowanie i malowanie elektrostatyczne ,i mamy fele jak nowe .pozdro jacek71 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz felga jest przyrdzewiala to jej odnowienie jest tylko tymczasowe. Szczotka, i jakims odrdzewiaczem przetrwa jakies 2-3 tygodnie w porywach do miesiaca. Jesli chcesz na dluzej, zeby wytrzymalo ze 2 sezony i zeby bylo ladnie to musisz przejsc krociutka procedure odnowienia felgi. Ja piaskuje felgi na 2 piaski (kwarcowy sredni i drobiutki na drugi raz) potem zalewamy felge podkladem, szlifujemy na igiełke i lakierujemy. Tak tez proponowal bym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...